Skwer przy ulicy Wyzwolenia w Michałkowicach

Plac zabaw, boisko, górka zjazdowa, altany, miejsca do grillowania – wszystko w jednym miejscu.

5 września 2019r. został oficjalnie otwarty skwer przy ulicy Wyzwolenia w Michałkowicach w Siemianowicach Śląskich. Mieści się on dokładnie u zbiegu ulic Wyzwolenia i Towarowej. W uroczystości oddania skweru do użytku mieszkańców wziął udział prezydent miasta – Rafał Piech, sekretarz miasta – Adam Skowronek, siemianowiccy radni, a także przedstawiciele Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich. Otwarciu towarzyszyły takie smaczne atrakcje jak popcorn, lemoniada, lody czy wata cukrowa.

Plac zabaw na skwerze przy ulicy Wyzwolenia

Co nowego na michałkowickim skwerze?

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowych ławek i leżaków. Ta sfera ma oczywiście służyć wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Skwer przy ulicy Wyzwolenia w Michałkowicach – sfera wypoczynku

Oprócz chwili wytchnienia na leżakach można teraz pograć na stołach do gier planszowych i piłki nożnej. Niestety po kilku dniach użytkowania można już zauważyć pierwsze oznaki dewastacji tego miejsca jak np. brak jednego piłkarzyka i pozostawione butelki oraz puszki w altanach. Dbajmy o naszą WSPÓLNĄ miejską przestrzeń, bo niedługo nie będzie gdzie się podziać z dziećmi.

Relaks na skwerze przy Wyzwolenia

Skwer przy ulicy Wyzwolenia w Michałkowicach to przestrzeń rekreacyjna dla całej rodziny, która ma służyć i sprzyjać spotkaniom, relaksowi i aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. Nowo powstałe miejsce dopełniło częściowo już zagospodarowany teren, gdzie dotychczas znajdowały się: plac zabaw, boisko, altany do grillowania oraz górka zjazdowa.

Oprócz nowych ławek, leżaków, nasadzeń czy stołów do gry, na skwerze powstało odpowiednie oświetlenie i wykonano toaletę dla psów. Skwer przy Wyzwolenia kosztował 874 tysiące złotych. To kolejna ważna inwestycja w Siemianowicach Śląskich.

Źródło: UM Siemianowice Śląskie

Zobacz również:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lokalizacja

Skwer przy ulicy Wyzwolenia w Michałkowicach

ul. Wyzwolenia, Siemianowice Śląskie, Polska

Reklama

Ostatnio dodane

wodny park tychy
Tychy
Wodny Park Tychy
Wodny Park Tychy, Sikorskiego, Tychy, Polska
Pogoria III
Dąbrowa Górnicza
Kąpielisko Pogoria III
Pogoria III, Dąbrowa Górnicza, Polska
park wodny tarnowskie góry
Tarnowskie Góry
Park Wodny i Hala Sportowa w Tarnowskich Górach
Park Wodny, Obwodnica, Tarnowskie Góry, Polska
Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Zamek Pszczyna
Pszczyna
MUZEUM ZAMKOWE W PSZCZYNIE
Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Brama Wybrańców, Pszczyna, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.