Skwer przy ulicy Wyzwolenia w Michałkowicach

Plac zabaw, boisko, górka zjazdowa, altany, miejsca do grillowania – wszystko w jednym miejscu.

5 września 2019r. został oficjalnie otwarty skwer przy ulicy Wyzwolenia w Michałkowicach w Siemianowicach Śląskich. Mieści się on dokładnie u zbiegu ulic Wyzwolenia i Towarowej. W uroczystości oddania skweru do użytku mieszkańców wziął udział prezydent miasta – Rafał Piech, sekretarz miasta – Adam Skowronek, siemianowiccy radni, a także przedstawiciele Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich. Otwarciu towarzyszyły takie smaczne atrakcje jak popcorn, lemoniada, lody czy wata cukrowa.

Plac zabaw na skwerze przy ulicy Wyzwolenia

Co nowego na michałkowickim skwerze?

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowych ławek i leżaków. Ta sfera ma oczywiście służyć wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Skwer przy ulicy Wyzwolenia w Michałkowicach – sfera wypoczynku

Oprócz chwili wytchnienia na leżakach można teraz pograć na stołach do gier planszowych i piłki nożnej. Niestety po kilku dniach użytkowania można już zauważyć pierwsze oznaki dewastacji tego miejsca jak np. brak jednego piłkarzyka i pozostawione butelki oraz puszki w altanach. Dbajmy o naszą WSPÓLNĄ miejską przestrzeń, bo niedługo nie będzie gdzie się podziać z dziećmi.

Relaks na skwerze przy Wyzwolenia

Skwer przy ulicy Wyzwolenia w Michałkowicach to przestrzeń rekreacyjna dla całej rodziny, która ma służyć i sprzyjać spotkaniom, relaksowi i aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. Nowo powstałe miejsce dopełniło częściowo już zagospodarowany teren, gdzie dotychczas znajdowały się: plac zabaw, boisko, altany do grillowania oraz górka zjazdowa.

Oprócz nowych ławek, leżaków, nasadzeń czy stołów do gry, na skwerze powstało odpowiednie oświetlenie i wykonano toaletę dla psów. Skwer przy Wyzwolenia kosztował 874 tysiące złotych. To kolejna ważna inwestycja w Siemianowicach Śląskich.

Źródło: UM Siemianowice Śląskie

Zobacz również:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lokalizacja

Skwer przy ulicy Wyzwolenia w Michałkowicach

ul. Wyzwolenia, Siemianowice Śląskie, Polska

Reklama

Ostatnio dodane

Muzeum Dawnych Rzemiosł, Stary Młyn w Żarkach
Żarki
Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach
Ofiar Katynia 5, 42-310 Żarki, Polska
Alpakarnia Alpakacafe, Poczesna, Częstochowa
Nowa Wieś
Alpakarnia Alpakacafe
Sadowa 1, Nowa Wieś, Polska
bawialnia ninja planet
Czeladź
Bawialnia Ninja Planet
Grodziecka 2b, 41-250 Czeladź, Polska
park wodny tarnowskie góry
Tarnowskie Góry
Park Wodny i Hala Sportowa w Tarnowskich Górach
Park Wodny, Obwodnica, Tarnowskie Góry, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.