Staw Rzęsa

Jedno z ładniejszych miejsc w Siemianowicach Śląskich. Warto wybrać się tam na spacer z rodziną.

Staw Rzęsa jest po rewitalizacji i zajmuje powierzchnię około 13 hektarów, a jego średnia głębokość wynosi 1,5 metra. Pomiędzy czterema zbiornikami poruszamy się po alejkach spacerowych. Miejsce to prezentuje się pięknie o każdej porze roku. Kompleks rekreacyjno – wypoczynkowy Staw Rzęsa przeszedł modernizację w 2018 roku. Oczyszczono wtedy z namułu dna zbiorników wodnych II i III i zbudowano oświetlenie wzdłuż Alei Spacerowej.

Co jeszcze oprócz spacerów?

Nad staw chętnie przychodzą wędkarze z siemianowickiego koła. Po modernizacji, zbiorniki wodne prezentują się pięknie, mają ukształtowaną linie brzegową wzdłóż której można znaleźć idealne miejscówki do połowu.

Warto wspomnieć o innych atrakcjach, takich jak: plac zabaw (obecnie w remoncie), fontanna na środku stawu, tężnia solankowa oraz mini boisko do piłki nożnej. Jest również siłownia plenerowa.

Staw Rzęsa, tężnia solankowa
Staw Rzęsa, siłownia pod chmurką

Największą atrakcją dla dzieci jest oczywiście park dinozaurów. Znajdziemy tu króla wszystkich dinozaurów, czyli Tyranozaura Rexa, Spinozaura, małe Triceraptosy, Zauropoda z długą szyją oraz kilka innych gatunków. Jest też ogromna połówka jaja dinozaura, w której można się schować. Dla odważniejszych maluchów otwarta paszcza z zębiskami, do której również można wejść 😉

Staw Rzęsa, Park Dinozaurów

Staw otaczają pola uprawne, kompleks lasów i siedziba Polskiego Związku Łowieckiego, który ma tam swoją strzelnicę sportową. Ciepła kolorystyka jesieni dodaje temu miejscu niesamowitego uroku. Wybierzcie się na „Rzęsę” koniecznie! 🙂

Zobacz również w Siemianowicach Śląskich:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontakt

Adres: Al. Spacerowa Siemianowice Śląskie

Lokalizacja

Staw Rzęsa

Staw Rzęsa, Śląska, Siemianowice Śląskie, Polska

Reklama

Ostatnio dodane

park wełnowiecki
Katowice
Park Wełnowiecki
40-001 Katowice, Polska
Góra Dorotka, Kościół na Górze Świetej Doroty w Będzinie
Będzin
Góra Dorotka
Góra Świętej Doroty, 42-500 Będzin, Polska
Rezerwat przyrody Ochojec
Katowice
Rezerwat Ochojec
Zakątek, 40-001 Katowice, Polska
Plac zabaw MOSIR Piekary Śląskie
Piekary Śląskie
Plac zabaw MOSiR Piekary Śląskie
Olimpijska 3, 41-943 Piekary Śląskie, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.