Staw Rzęsa

Jedno z ładniejszych miejsc w Siemianowicach Śląskich. Warto wybrać się tam na spacer z rodziną.

Staw Rzęsa jest po rewitalizacji i zajmuje powierzchnię około 13 hektarów, a jego średnia głębokość wynosi 1,5 metra. Pomiędzy czterema zbiornikami poruszamy się po alejkach spacerowych. Miejsce to prezentuje się pięknie o każdej porze roku. Kompleks rekreacyjno – wypoczynkowy Staw Rzęsa przeszedł modernizację w 2018 roku. Oczyszczono wtedy z namułu dna zbiorników wodnych II i III i zbudowano oświetlenie wzdłuż Alei Spacerowej.

Co jeszcze oprócz spacerów?

Nad staw chętnie przychodzą wędkarze z siemianowickiego koła. Po modernizacji, zbiorniki wodne prezentują się pięknie, mają ukształtowaną linie brzegową wzdłuż której można znaleźć idealne miejscówki do połowu.

Warto wspomnieć o innych atrakcjach, takich jak: plac zabaw (obecnie w remoncie), fontanna na środku stawu, tężnia solankowa oraz mini boisko do piłki nożnej. Jest również siłownia plenerowa.

Staw Rzęsa, tężnia solankowa
Staw Rzęsa, siłownia pod chmurką

Największą atrakcją dla dzieci jest oczywiście park dinozaurów. Znajdziemy tu króla wszystkich dinozaurów, czyli Tyranozaura Rexa, Spinozaura, małe Triceraptosy, Zauropoda z długą szyją oraz kilka innych gatunków. Jest też ogromna połówka jaja dinozaura, w której można się schować. Dla odważniejszych maluchów otwarta paszcza z zębiskami, do której również można wejść 😉

Staw Rzęsa, Park Dinozaurów

Staw otaczają pola uprawne, kompleks lasów i siedziba Polskiego Związku Łowieckiego, który ma tam swoją strzelnicę sportową. Ciepła kolorystyka jesieni dodaje temu miejscu niesamowitego uroku. Wybierzcie się na „Rzęsę” koniecznie! 🙂

Zobacz również w Siemianowicach Śląskich:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Adres: Al. Spacerowa Siemianowice Śląskie

Lokalizacja

Staw Rzęsa

Staw Rzęsa, Śląska, Siemianowice Śląskie, Polska

Reklama

Ostatnio dodane

wodny park tychy
Tychy
Wodny Park Tychy
Wodny Park Tychy, Sikorskiego, Tychy, Polska
Pogoria III
Dąbrowa Górnicza
Kąpielisko Pogoria III
Pogoria III, Dąbrowa Górnicza, Polska
park wodny tarnowskie góry
Tarnowskie Góry
Park Wodny i Hala Sportowa w Tarnowskich Górach
Park Wodny, Obwodnica, Tarnowskie Góry, Polska
Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Zamek Pszczyna
Pszczyna
MUZEUM ZAMKOWE W PSZCZYNIE
Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Brama Wybrańców, Pszczyna, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.