W parku Gorgol zagramy w kapsle

Nowa ścieżka spacerowa, grill, tor do gry w kapsle oraz stoły do gry w szachy, tenisa stołowego i piłkarzyki – tak będzie wyglądała strefa aktywności w parku Gorgol w Rudzie Śląskiej.

Powstanie ona w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Właśnie rozstrzygnięty został przetarg na realizację tej inwestycji. – Rudzianie chcą aktywnie spędzać wolny czas i zadania z tym związane dominują wśród projektów zgłaszanych przez mieszkańców – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.

Park Gorgol położony jest w dzielnicy Ruda, u zbiegu ulic Wolności i Magazynowej

W ramach utworzenia tam strefy aktywności na ścieżce biegnącej po obwodzie parku zostanie położona nowa nawierzchnia z kostki betonowej z podziałem na część spacerową oraz dla rolek i hulajnóg. Natomiast przy ścieżce staną grill wraz ze stołami piknikowymi i ławkami, stół do tenisa stołowego, stół do gry w szachy, stół do gry w piłkarzyki, stojak na rowery i kosz na śmieci. Wybudowany zostanie również tor do gry w kapsle. Koszt inwestycji, która ma się zakończyć w grudniu br., to ponad 196 tys. zł.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Lokalizacja

W parku Gorgol zagramy w kapsle

Park Gorgol, Wolności, Ruda Śląska, Polska

Reklama

Ostatnio dodane

carbonarium jastrzębie zdrój
Jastrzębie Zdrój
Carbonarium w Jastrzębiu Zdroju
Towarowa 7, 44-338 Jastrzębie-Zdrój, Polska
geosfera
Jaworzno
GEOsfera
GEOsfera, świętego Wojciecha, Jaworzno, Polska
Jezioro Chechło-Nakło
Jezioro Chechło-Nakło
Jezioro Chechło-Nakło
Jezioro Chechło-Nakło, Polska
Edukatorium Juliusz w Rybniku
Rybnik
Edukatorium Juliusz w Rybniku
Klasztorna 11, 44-200 Rybnik, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.