Jezioro Solińskie

A gdyby tak rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady?
Zielone wzgórza nad Soliną 🙂

Jezioro Solińskie – atrakcje i walory turystyczne

Jezioro Solińskie jest chętnie odwiedzane przez turystów, rodziny oraz dzieci i ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Znajdują się tu ośrodki rekreacyjne i kąpieliska. Największym i najbardziej znanym kurortem jest oczywiście Polańczyk, zlokalizowany na zachodnim brzegu jeziora.

Jezioro Solińskie, Bieszczady.


Solina (nazwa potoczna) to również raj dla żeglarzy, kajakarzy i windsurferów, jednak akwen nie należy do łatwych. Jego szczególną cechą jest zmienność pogody i nieprzewidywalność wiatrów. Za popularnością jeziora przemawiają na pewno walory krajobrazowe jak również fakt, że miejsce to nie jest tak skomercjalizowane jak jeziora na Mazurach.

Jezioro Solińskie, Bieszczady.

Jezioro Solińskie – dodatkowe atrakcje

Latem możemy skorzystać z kursów statkami wycieczkowymi lub wypożyczyć kolorowy rowerek wodny. Na Jeziorze Solińskim są wysepki, na które można popłynąć. Będzie to na pewno nie lada atrakcja dla dzieci, tym bardziej, że trzy z czterech są bezludne 🙂 Jedna, zamieszkała nazywana jest Dużą, to tzw. Energetyka. Kursują na nią promy z Polańczyka. Pozostałe to Wyspa Skalista, ze stromym urwiskiem i plażą, Wyspa Mała, zwana Zajęczą i Wyspa Okresowa. Tą ostatnią widać tylko przy niskim stanie wody, bo jest to szczyt zatopionej góry.

Okolice Jeziora Solińskiego, Bieszczady.

Jezioro Solińskie – piaszczyste plaże

Warto znaleźć strzeżoną piaszczystą plażę nad jeziorem. Niektóre z nich wyposażone są w leżaki i parasole. Na plażach u brzegu jeziora można naprawdę wypocząć i napawać oczy widokiem malowniczych gór. Oczywiście nie musimy tylko spoglądać… możemy spakować plecaki i połączyć miłe wylegiwanie na plaży z górskimi wędrówkami 🙂 Jezioro Solińskie i Bieszczady to wyjątkowo piękna kraina!

Jezioro Solińskie, Bieszczady.

Jezioro Solińskie – informacje

Jezioro Solińskie to największy sztuczny zbiornik w Polsce, który powstał w 1968 roku po spiętrzeniu rzek Sanu i Solinki. Położony jest województwie podkarpackim, w Bieszczadach. Jego powierzchnia wynosi ponad 22 kilometry kwadratowe, a linia brzegowa ma ponad 150 kilometrów.

Zobacz również:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Lokalizacja

Jezioro Solińskie

Jezioro Solińskie, Solina, Polska

Reklama

Ostatnio dodane

Dolina Prądnika
Ojców
Dolina Prądnika
Ojców 9, 32-045 Sułoszowa, Polska
Akwarium Gdyńskie
Gdynia
Akwarium Gdyńskie
al. Jana Pawła II 1, 81-345 Śródmieście, Gdynia, Polska
Alicja w Krainie Czarów - Ogród Świateł
Kraków
Alicja w Krainie Czarów - Ogród Świateł
Aleja Pokoju 68, 31-580 Kraków, Polska
Muzeum Kolejnictwa na Śląsku, Jaworzyna Śląska
Jaworzyna Śląska
Muzeum Kolejnictwa na Śląsku
Towarowa 4, 58-140 Jaworzyna Śląska, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.