Jezioro Solińskie

A gdyby tak rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady?
Zielone wzgórza nad Soliną 🙂

Jezioro Solińskie – atrakcje i walory turystyczne

Jezioro Solińskie jest chętnie odwiedzane przez turystów, rodziny oraz dzieci i ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Znajdują się tu ośrodki rekreacyjne i kąpieliska. Największym i najbardziej znanym kurortem jest oczywiście Polańczyk, zlokalizowany na zachodnim brzegu jeziora.

Jezioro Solińskie, Bieszczady.


Solina (nazwa potoczna) to również raj dla żeglarzy, kajakarzy i windsurferów, jednak akwen nie należy do łatwych. Jego szczególną cechą jest zmienność pogody i nieprzewidywalność wiatrów. Za popularnością jeziora przemawiają na pewno walory krajobrazowe jak również fakt, że miejsce to nie jest tak skomercjalizowane jak jeziora na Mazurach.

Jezioro Solińskie, Bieszczady.

Jezioro Solińskie – dodatkowe atrakcje

Latem możemy skorzystać z kursów statkami wycieczkowymi lub wypożyczyć kolorowy rowerek wodny. Na Jeziorze Solińskim są wysepki, na które można popłynąć. Będzie to na pewno nie lada atrakcja dla dzieci, tym bardziej, że trzy z czterech są bezludne 🙂 Jedna, zamieszkała nazywana jest Dużą, to tzw. Energetyka. Kursują na nią promy z Polańczyka. Pozostałe to Wyspa Skalista, ze stromym urwiskiem i plażą, Wyspa Mała, zwana Zajęczą i Wyspa Okresowa. Tą ostatnią widać tylko przy niskim stanie wody, bo jest to szczyt zatopionej góry.

Okolice Jeziora Solińskiego, Bieszczady.

Jezioro Solińskie – piaszczyste plaże

Warto znaleźć strzeżoną piaszczystą plażę nad jeziorem. Niektóre z nich wyposażone są w leżaki i parasole. Na plażach u brzegu jeziora można naprawdę wypocząć i napawać oczy widokiem malowniczych gór. Oczywiście nie musimy tylko spoglądać… możemy spakować plecaki i połączyć miłe wylegiwanie na plaży z górskimi wędrówkami 🙂 Jezioro Solińskie i Bieszczady to wyjątkowo piękna kraina!

Jezioro Solińskie, Bieszczady.

Jezioro Solińskie – informacje

Jezioro Solińskie to największy sztuczny zbiornik w Polsce, który powstał w 1968 roku po spiętrzeniu rzek Sanu i Solinki. Położony jest województwie podkarpackim, w Bieszczadach. Jego powierzchnia wynosi ponad 22 kilometry kwadratowe, a linia brzegowa ma ponad 150 kilometrów.

Zobacz również:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Lokalizacja

Jezioro Solińskie

Jezioro Solińskie, Solina, Polska

Reklama

Ostatnio dodane

centrum nauki leonardo da vinci
Chęciny
CENTRUM NAUKI LEONARDO DA VINCI
Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, Podzamcze, Polska
Zabytkowa Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Złoty Stok
Zabytkowa Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Złoty Stok, Polska
zatorland park rozrywki w zatorze
Zator
Zatorland
Parkowa 7, 32-640 Zator, Polska
Piaski na Końcu Świata
Piaski
Piaski na Końcu Świata
Nowa Karczma,82-120, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.