BECEKOBUS – WAKACYJNE WARSZTATY OBJAZDOWE!

animacjedla rodzinkulturaplenerzabawazajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnymzajęcia dla dzieci w wieku szkolnymzajęcia kreatywnezajęcia plastyczne

Lato, wakacje, odpoczynek, relaks, słońce i dużo czasu dla siebie… W sierpniu na ulice Bytomia wyjedzie specjalny autobus – BECEKOBUS, który odwiedzi różne bytomskie dzielnice aby dzieciom i młodzieży, którzy nie wyjechali na wakacje zaoferować letni odjazd warsztatowy.

W 2020 roku BECEKOBUS startuje w trasę po raz dwunasty 🙂 na początek proponując spotkania stacjonarne w siedzibie Bytomskiego Centrum Kultury (od 10 do 14 sierpnia), następnie od 17 sierpnia  wyruszy w plener odwiedzając dzielnice Bytomia, gdzie uczestnicy wezmą udział w warsztatach, pojadą na wycieczkę do Ogrodzieńca i Mirowa oraz wezmą udział w zajęciach profilaktycznych. Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci od  6 do 12 lat.
Zapisy w sekretariacie Bytomskiego Centrum Kultury pod numerem tel. 32 389 31 09 w. 100 (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00). Ze względu na COVID-19 ilość miejsc jest ograniczona.

Przedstawiamy rozkład jazdy tegorocznego BECEKOBUSA – szczegółowe informacje na https://becek.pl/becekobus

10 – 14 sierpnia; 10.00-13.00

Miejsce: Bytomskie Centrum Kultury
Warsztaty: “Zakamarki Wyobraźni”

Uczestnicy warsztatów zaprojektują  i stworzą przestrzeń do zabawy i działań twórczych, takie jak: instalacja-labirynt; dzwonki wietrzne i znaki informujące; skrzyneczki z sekretami; tajne listy i skrzynkę pocztową; domki elfów. Prowadzenie: IMAGIO Art Studio – Joanna Chwastek, grafik-ilustrator, instruktor teatralny, prowadzi autorskie zajęcia plastyczno-teatralne i ruchowe.

17-21 sierpnia; 10.00 – 13.00

Miejsce: dzielnice Bytomia
Warsztaty: „Zaplątani”

Na warsztatach dzieci wykonają bransoletki przyjaźni, wiszące ozdoby, którymi można udekorować drzewa lub wnętrza naszych domów. Wykorzystane zostaną nici, sznurki, koraliki aby „zaplatać” naszą przestrzeń. Prowadzenie – Aleksandra Herisz – bytomianka, od wielu lat prowadzi warsztaty z rękodzieła. BECEKOBUS wyjeżdżać będzie spod Bytomskiego Centrum Kultury o 9.45  i wracać około 13.10.

17-21 sierpnia; 14.00 – 17.00

Miejsce: dzielnice Bytomia
Warsztaty: Akademia Młodego Rycerza

Dzieci przeniosą się w czasie, poznają sztukę walki na miecze i strzelania z łuków. Przybliżą sobie codzienne życie ludzi z czasów średniowiecza, poprzez możliwość przebrania się w stroje z tamtej epoki i odtwarzanie scenek sytuacyjnych. Całość oprawiona będzie opowiadaniami, legendami oraz anegdotami na temat życia rycerzy i ich giermków. Prowadzenie – Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde. BECEKOBUS wyjeżdżać będzie spod Bytomskiego Centrum Kultury o 13.45  i wracać około 17.10.

22 sierpnia oraz 23 sierpnia; godz.: 10.00-17.00

Wyjazdowy BECEKOBUS z Rycerzami (22.08 – Ogrodzieniec; 23.08 – Mirów)
Dzieci pojadą na wycieczkę, podczas której będą zwiedzać m.in. zamek, górę Birów, gród, wezmą udział w ognisku, a oprócz tego, a może przede wszystkim odkryją jak to jest być rycerzem. Prowadzenie – Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde.

24-28 sierpnia; 10.00-13.00

Miejsce: dzielnice Bytomia
Warsztaty twórcze: „Zróbmy to razem”

Podczas tych warsztatów dzieci poznają różne techniki malarskie. Będą malować krajobrazy, nauczą się jak zrobić portfele z kartonów po mleku, stworzą rzeźbę z masy papierowej oraz matrycę, którą wykorzystają do tworzenia pocztówek. Prowadzenie: Anna Kałuszka  Absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. BECEKOBUS wyjeżdżać będzie spod Bytomskiego Centrum Kultury o 9.45  i wracać około 13.10.

becekobus

24-28 sierpnia; 14.00 – 17.00

Miejsce: dzielnice Bytomia
Warsztaty ruchowe: „Poszukiwacze rzeczy”

Podczas tych warsztatów dzieci poznają „Pippi Pończoszankę” i wspólnie będą przeżywać przygody z książek. Przed nimi: poszukiwanie rzeczy związanych z główną bohaterką, nauka ruchów tanecznych, ale także poznanie fragmentów książek, które będą ich inspirować do kolejnych zadań. Prowadzenie: Magdalena Futrzyk – tancerka, nauczycielka tańca, pedagog i animatorka kulturalna. BECEKOBUS wyjeżdżać będzie spod Bytomskiego Centrum Kultury o 13.45  i wracać około 17.10.

BECEKOBUS wakacyjne warsztaty objazdowe to również zajęcia profilaktyczne prowadzone przez pracowników Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom w Bytomiu. Czas trwania 30 minut, zajęcia profilaktyczne odbywać się będą przed rozpoczęciem wybranych zajęć warsztatowych prowadzonych przez BECEK.

28 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy całe rodziny przed BECEK na seans kina plenerowego w ramach BECEKOBUSA,  podczas którego zagramy film „Operacja Arktyka” (bilety w cenie 2 zł/osoby)

Szczegóły na www.becek.pl oraz na  https://becek.pl/becekobus


Projekt BECEKOBUS dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”

Zobacz również:

Wydarzenia dla dzieci na Śląsku

Atrakcje dla dzieci na Śląsku

Kawiarnie z kącikiem dla dzieci Śląsk

Niebieskie Migdały w Bytomiu
Niebieskie Migdały – sala zabaw

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacje

data
2020-08-24 do 2020-08-24

adres
plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.