„Domowe Studio Filmowe”

dla rodzinkinokulturanauka

Filmowcy opowiedzą dzieciom o tajemnicach kina. SILESIA FILM rusza z projektem „Domowe Studio Filmowe”

Czy zwykłe mieszkanie może zamienić się w plan filmowy? Jak uczyć się aktorstwa obserwując swoją mamę? Czy do zrobienia filmu wystarczy tylko wyobraźnia? O tym opowiedzą filmowcy w nowym cyklu filmów edukacyjnych „Domowe Studio Filmowe”, które z myślą o rodzinach z dziećmi przygotowała Instytucja Filmowa SILESIA FILM.

Instytucja Filmowa SILESIA FILM zaprasza rodziny z dziećmi w wieku od 6 do 10 lat w podróż do krainy wyobraźni

W ostatnich tygodniach większość czasu spędzamy w domach. Dzieci znają na pamięć wszystkie zakamarki, wpatrują się ciągle w te same znajome ściany. A co, gdyby w mieszkaniu pojawiły się elfy? A nasz pokój okazał się statkiem kosmicznym?

Przewodnikami w tej wyprawie będą artyści i fachowcy z branży filmowej, którzy w przystępny sposób opowiedzą najmłodszym o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. Będą również zadawać dzieciom ćwiczenia i zachęcać do samodzielnych eksperymentów filmowych. Swój udział w nagraniach potwierdzili czołowi polscy filmowcy, m.in. Bartosz Konopka, Marcel Sławiński oraz Joanna Macha. Filmy będą pojawiać się co tydzień na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej SILESIA FILM. Pierwszy odcinek już w czwartek, 7 maja.

Każdy film będzie trwać od 3 do 5 minut i przybliży jeden zawód filmowy.

Najmłodsi kinomani będą mogli za każdym razem wcielić się w inną rolę i dowiedzieć się, na czym polega praca reżysera filmowego, scenografa czy aktora, ale także artysty dubbingu czy kierownika produkcji filmowej. Zadania, które filmowcy przygotowali dla najmłodszych są tak opracowane, że bez problemu można wykonać je w domu, bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu.

– Zależy nam, aby pokazać, że praca w branży filmowej wymaga nie tylko odpowiednich narzędzi i technologii, ale przede wszystkim opiera się na uważnej obserwacji tego, co nas otacza, kreatywności i umiejętności opowiadania historii. Chcemy zachęcić najmłodszych do rozwijania tych zdolności i zainspirować do poszukiwania własnych dróg ekspresji. – mówią pomysłodawcy projektu.

 „Domowe Studio Filmowe” to nie pierwszy cykl filmów, które dla młodych kinomanów przygotowała Instytucja Filmowa SILESIA FILM. Niedawno zakończył się projekt „Filmowe podróże z liskiem”, które wprowadzał dzieci i rodziców w tajniki tworzenia animacji filmowych, w tym animacji poklatkowej wykorzystując różne formy zabaw i ćwiczeń. 14 odcinków „Filmowych podróży z liskiem” nadal jest do zobaczenia na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz w serwisie YouTube na kanale Instytucji Filmowej SILESIA FILM.

Cykl „Domowe Studio Filmowe” powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie”, realizowanego w Kinie Kosmos.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-10-15 do 2020-10-15

adres
Sokolska 66, 40-087 Katowice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.