Silesia Film zaprasza do wspólnej zabawy w kino :)

2020-03-23 17:43 M&M mama Atrakcje dziecięceDzieckoEdukacjaKoronawirusZabawaZabawy w domu

Silesia Film przygotowała dla swoich najmłodszych widzów i ich rodziców niezwykłą filmową niespodziankę, dzięki której czas w domu możemy spędzić w twórczy i radosny sposób, a przy tym dowiedzieć się co nieco o historii filmu. Naszym przewodnikiem po świecie animacji będzie lisek, który udowodni, że siedzenie w domu nie musi być nudne!

Filmowe podróże z liskiem

W czwartek, 19 marca na Facebooku Kino Kosmos dla Dzieci oraz w mediach społecznościowych Silesia Film i prowadzonych przez nią kin ruszył cykl „Filmowe podróże z liskiem” skierowany do dzieci oraz ich rodziców i opiekunów.

Trzy razy w tygodniu będą pojawiać się tam krótkie filmiki, w których specjalistki edukacji filmowej Silesia Film wprowadzą dzieci w tajniki tworzenia animacji w domowym zaciszu. Poprzez ćwiczenia i zabawy dowiemy się, jak ożywić kartkę papieru, co potrzeba, żeby samodzielnie zrobić film animowany oraz poznamy różne metody tworzenia efektów specjalnych. Każdy filmik to nowe wyzwanie dla młodych kinomaniaków: od prehistorycznych wynalazków i samodzielnie przygotowanego teatru cieni przez animację poklatkową, którą dzieciaki mogą wykonać z pomocą rodziców aż po wspólne zaaranżowaną we własnym pokoju premierę filmową.

Włącz wyobraźnię

Wszystkie ćwiczenia i eksperymenty filmowe będzie można wykonać z wykorzystaniem tego, co aktualnie mamy w domu: kartki papieru, nożyczek, kolorowych flamastrów, plasteliny, a nawet prześcieradła czy innych przedmiotów domowego użytku. I wyobraźni! Przyda się też telefon komórkowy i pomoc rodziców czy starszego rodzeństwa, które zachęcamy do wspólnej zabawy. Żeby jeszcze lepiej wczuć się w filmowy klimat, każdemu ćwiczeniu będzie towarzyszyło polecenie pasującego do tematu filmu dostępnego w domenie publicznej do obejrzenia za pośrednictwem Internetu.

Całość cyklu oparta jest na publikacji Silesia Film pt. „Animowanki”, która po zakończeniu wydarzenia dostępna będzie do pobrania na stronie www.silesiafilm.com.

Zostańcie w domu i bawcie się w kino z Silesia Film!

Komentarze (0)

Możliwość komentowania została wyłączona.

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.