Ferie z Teatrem Ateneum

dla rodzinkulturasztukateatr

Zapraszamy dzieci do udziału w bezpłatnych, kreatywnych warsztatach online! W trakcie spotkań będziemy inspirować się wybranymi odcinkami słuchowiska pt. „Oskar i rzeczy” i twórczo poznawać tajemnice otaczających nas przedmiotów.

Co się dzieje ze sprzętami codziennego użytku, kiedy tracimy je z zasięgu wzroku? Jaka jest historia okularów, szalika czy potłuczonego talerza? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas interdyscyplinarnych zajęć łączących sztukę aktorską, zabawy plastyczne i tworzenie opowieści. W czasie warsztatów będziemy ożywiać przedmioty i opowiadać ich historie używając teatralnych środków wyrazu. Spotkania zostaną zrealizowane za pomocą programu ZOOM. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

FERIE Z OSKAREM (warsztaty dla uczestników indywidualnych)

Cykliczne warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat to przede wszystkim sposób na to, jak kreatywnie spędzić pięć dni podglądając i ożywiając sprzęty codziennego użytku. To oferta skierowana do dzieci, które nie mają możliwości wyjazdu i chciałyby wypełnić twórczo czas. Codziennie o godz. 9:00 będziemy się spotykać online z grupą dzieci i zachęcać je do tworzenia teatru i realizacji artystycznych eksperymentów z wykorzystaniem zwykłych przedmiotów. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Rodzice lub opiekunowie muszą zadeklarować uczestnictwo dziecka w całym cyklu, czyli w dniach 11-15.01.2021.
? LICZBA UCZESTNIKÓW: 15 osób (wyłącznie zgłoszenia indywidualne)
?TERMINY: 11.01., 12.01., 13.01., 14.01., 15.01. godz. 9:00-11:00. Obowiązuje udział w całym cyklu.
? PROWADZENIE:
– Anna Nowak – instruktor teatralny, animator kultury, arteterapeuta, specjalista ds. edukacji w ŚTLiA Ateneum.
– Magdalena Lupa – praktykantka (NCK „Praktykuj w kulturze”) oraz studentka Animacji społeczno-kulturalnej z edukacją kulturalną (Uniwersytet Śląski)
? ZAPISY za pomocą formularza online: https://docs.google.com/forms/d/1sE9aMyp8KAC8udSwzzcHYiaFYxVnfg6N7XTyooC5RFo/edit

ferie z ateneum

TAJEMNICE PRZEDMIOTÓW (warsztaty dla grup zorganizowanych)

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na bezpłatne warsztaty artystyczne online. Punktem wyjścia twórczych poszukiwań będą przedmioty codziennego użytku i ich niezwykłe tajemnice. Podczas zajęć będziemy ożywiać przedmioty i opowiadać ich historie używając teatralnych środków wyrazu.
?LICZBA UCZESTNIKÓW: 10-25 osób (wyłącznie zgłoszenia grupowe)
?TERMINY: 11.01., 12.01., 13.01., 15.01., godz. 11:30-12:30.
?PROWADZENIE: Anna Nowak – instruktor teatralny, animator kultury, arteterapeuta, specjalista ds. edukacji w ŚTLiA Ateneum.
– Magdalena Lupa – praktykantka (NCK „Praktykuj w kulturze”) oraz studentka Animacji społeczno-kulturalnej z edukacją kulturalną (Uniwersytet Śląski)
?ZAPISY za pomocą e-maila: edukacja@ateneumteatr.pl. Warsztaty są adresowane wyłącznie do grup zorganizowanych. Liczba miejsc ograniczona.

Źródło:

Informacja na stronie wydarzenia na Fb Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum.

Czytaj też:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2021-01-14 do 2021-01-15

adres
Świętego Jana 10, 40-012 Katowice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.