Konkurs na komiks o tematyce hutniczej

dla rodzinkonkurskulturasztukazajęcia kreatywnezajęcia plastyczne

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (w organizacji) zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na komiks o tematyce hutniczej. Inicjatywa skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 14 lat z rejonu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Uczestnicy konkursu – zgodnie ze swoją fantazją i wyobraźnią – stworzyć mają komiksy, które rozpoczynać się będą od zdania „Nie macie pojęcia, jakie rzeczy mogą się dziać w hucie…” Objętość komiksu nie powinna przekraczać 5 stron. Wykonany może być w dowolnej technice:

Nie uwierzysz, co się dzieje w hucie! Huta to przecież magiczne miejsce, a pracujący w niej ludzie mają wiele tajemnic. Przypomnij sobie bajki i legendy. W wielu z nich kowal ma nadzwyczajne moce, walczy ze złem, wykonuje magiczne miecze, tarcze i podkowy. Huta jest pełna ognia i hałasu. Trochę nawet jak piekło. Wielkie maszyny kują, zgniatają, walcują. Składają się z tak wielu części: kątowników, rur, śrub, zaworów, komór, że stworzyć je musiał ktoś dysponujący niezwykła wiedzą. A może nawet specjalną mocą? Huta żyje całą dobę. W dzień huczy, trzeszczy i bucha ogniem. W nocy buczy miarowo. Przy jej piecach gromadzą się hutnicy przypominający gigantów, bo przecież tylko giganci mogą dać radę tym wielkim maszynom. Może pilnują, żeby piece, młoty i walcarki nie zaczęły pod osłoną nocy żyć własnym życiem? A może żeby im stal nie uciekła?

Kto stworzył hutę i do czego tak NAPRAWDĘ służy? Czy produkuje tylko szyny, belki, rury, blachy i druty? A co jest w ich środku? Gdzie się kończy huta? Czy aby na pewno widzimy ją całą? Czy wszystko w niej jest tym czym zdaje się być?

Dla laureatów konkursu nie lada gratka! Fragmenty nagrodzonych prac opublikowane zostaną w miesięczniku Twój Chorzów. W puli nagród znalazły się ponadto specjalne zaproszenia na uroczyste otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (2021), a także zestawy atrakcyjnych upominków miejskich.

rysunek: Wix rysuje

Ołówki w dłoń i do dzieła  

Szczegóły i regulamin konkursu:

Prace zgłaszać można do 8 maja 2020 r. pod adresem e-mail: kontakt@muzeumhutnictwa.pl 

Szczegóły i regulamin konkursu: Regulamin i karta zgłoszeniowa

Czytaj również:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-05-08 do 2020-05-08

adres
Powstańców 25, 41-500 Chorzów, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.