Kuchnia według Pana Kleksa – warsztaty kulinarne dla dzieci

dla rodzinzajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnymzajęcia dla dzieci w wieku szkolnymzajęcia dla młodzieźyzajęcia kulinarnezdrowie i pielęgnacja

W sobotę 17 października w Bajce Pana Kleksa odbędą się wyjątkowe warsztaty kulinarne dla dzieci z Krystianem Cieślą, jednym z najlepszych szefów kuchni w Polsce!

Przygotujemy pyszne, warzywne wrapy ozdobione kolorowymi sosami. Dzieci poprzez kuchenną zabawę poznają również rolę witamin i składników mineralnych. Będzie smacznie i kolorowo! Krystian Cieśla na co dzień jest szefem kuchni w Rezydencja Luxury Hotel w Piekarach Śląskich.

– warsztaty połączone ze zwiedzaniem Bajki Pana Kleksa
– czas trwania zajęć: ok. 40 min
– wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy
– piegi za aktywność

Bilety do kupienia online na www.bilety.bajkapanakleksa.pl

Godziny wejść połączone z warsztatami:
– 10:00
– 13:00
– 15:00

Krystian Cieśla – gotowanie jest jego największą pasją i miłością

Swoją przygodę z kulinarnymi eksperymentami rozpoczął w wieku 7 lat u boku swojej pierwszej nauczycielki, Jego babci. Niekonwencjonalne podejście Krystiana do kuchni, kreatywność, pomysłowość i pamięć smakowa zaowocowały sukcesami w wielu konkursach kulinarnych i wyróżnieniach na stażach zagranicznych, m.in. w hiszpańskiej restauracji „Guey” w Marbelli.

Jego motto w gotowaniu to: „jedyne co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia” i taka też jest kuchnia Krystiana. Widać to na talerzu, także za sprawą jego artystycznej duszy i talentu plastycznego (swego czasu malował portrety). Zaznacza przy tym jednak, że zawsze ma duży szacunek do produktu i wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie w ten sposób, aby rozsądnie nim dysponować. W końcu praca z produktami zaczyna się od ich zrozumienia: poznania składu, wartości odżywczych i właściwości. Jego nietypowe podejście do gotowania objawia się także podczas kreowania menu: wypracował pamięć smakową – dzięki zapamiętywaniu smaków potraw i składników, potrafi je odtworzyć w głowie niczym obraz. I voila! Tak powstają jego dania. Jak wyglądają i przede wszystkim jak smakują? To nasi Goście zobaczą na talerzach. Niech ta apetyczna historia będzie zaledwie przystawką – wszystkich ciekawych smakoszy zapraszamy na danie główne do Restauracji Rezydencji.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-10-17 10:00 do 2020-10-17

adres
Porcelanowa 23, 40-246 Katowice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.