LETNIA AKADEMIA TWÓRCZOŚCI

animacjedla rodzinnaukasportzabawazajęcia dla dzieci w wieku szkolnymzajęcia kreatywne

KREATYWNE LATO W CH FORUM

To już ostatnia szansa, aby zapisać się na Letnią Akademię Twórczości CH FORUM & Mnemo Experts Holiday Camp. Akademia to kreatywny, twórczy i zabawny sposób na aktywne spędzenie wakacyjnego czasu. Seria zajęć rozpocznie się w poniedziałek, 3 sierpnia i potrwa do 14 sierpnia.

Specjalnie opracowane modele LEGO WeDo do konstruowania i programowania robotów, prezentacje tematyczne oraz swobodne budowanie klockami to gwarancja fantastycznej zabawy.

Proponowane przez organizatorów zajęcia Lego RobotykiNeuroedukacjiBrain Box – warsztaty pamięci, English Fun –nauki językaMłody Geniusz – treningi kreatywności oraz Akademii Żonglowania – aktywności motorycznej, to idealna okazja, aby wprowadzić dzieci w świat kreatywnej nauki i zabawy.

Harmonogram i tematyka Letniej Akademii Twórczości:

Każde zajęcia (2 sesje półtoragodzinne + przerwa) składają się z dwóch rodzajów aktywności:
– warsztatów z udziałem robotów LEGO We Do;
– zajęć z cyklu Projekt Neuroedukacja.

Dodatkową atrakcją będą wspólne prezentacje wykonanych prac (około 30 min.), z pomocą dostępnego na miejscu studia fotograficznego.

Rodzice mogą dopasować grafik zajęć do wakacyjnych obowiązków i zapisać dzieci na zajęcia poranne lub popołudniowe. Istnieje możliwość zapisania dziecka tylko na jedną sesję półtoragodzinną.

Letnia Akademia Twórczości
Letnia Akademia Twórczości

W ramach projektu zaplanowano dwa turnusy warsztatów:

I turnus: 03-07 sierpnia; godz. 16:00 – 20:00;

II turnus: 10-14 sierpnia; godz. 09:00 – 13:00.

Miejscem zajęć będzie Forum Inspirujących Spotkań (parter, obok sklepu CCC). Udział w nich jest bezpłatny, lecz wymaga wcześniejszych zapisów z uwagi na ściśle limitowaną liczbę miejsc.

Podczas zajęć będzie zachowany reżim sanitarny. Do dyspozycji gości będzie stojak dezynfekcyjny, rękawiczki ochronne, a materiały będą dezynfekowane przed i po warsztatach.

TEMATYKA I TERMINY ZAJĘĆ:

03 i 10 sierpnia

Projekt Lego We Do cz. 1

– Wyprawa na Marsa

Projekt Neuroedukacja

„Sen Alicji, czyli jak działa mózg” cz. 1

Projekt poszerza wiedzę z zakresu funkcjonowania mózgu, kształtowania umiejętności treningu pamięci i koncentracji, rozpoznania właściwego sposobu uczenia się, rozwijania myślenia dywergencyjnego. Uczestnicy obalą najbardziej popularne mity dotyczące mózgu na podstawie książki i 3-minutowego filmu „Sen Alicji”, jak również zapoznają się z treningiem żonglowania.


04 i 11 sierpnia

Projekt Lego We Do cz. 2

– W świecie owadów

Projekt Neuroedukacja
„Młody Geniusz” cz. 2
Projekt polega na kształtowaniu umiejętności asocjacji, rozwijaniu postawy twórczej, kształtowaniu umiejętności tworzenia swobodnych skojarzeń i umiejętności myślenia wizualnego. Uczestnicy poznają narzędzie Piramidy kreatywności, zapoznają się z techniką łańcuchowej metody skojarzeń, jak również przeprowadzą trening żonglowania.

05 i 12 sierpnia
Projekt Lego We Do cz. 3

– Marsjanie atakują!

Projekt Neuroedukacja

„Brain Box-Haki liczbowe” cz. 3

Projekt polega na poznaniu zasad wykorzystania haków – zakładek liczbowych, dzięki którym uczestnik jest wstanie zapamiętać dowolny ciąg cyfr i odtworzyć go z pamięci. Warsztat kształtuje umiejętności tworzenia wizualizacji oraz pokazuje narzędzia do treningu koncentracji. Dodatkowo uczestnicy przeprowadzą trening żonglowania.

06 i 13 sierpnia

Projekt Lego We Do cz. 4
-Wyścigi F1

Projekt Neuroedukacja

„Mapa Skarbów-tworzenie Map Myśli w praktyce” cz. 4
Projekt kształtuje umiejętności tworzenia wizualnych form notowania -map myśli. Kształtuje umiejętności tworzenia wizualizacji oraz pokazuje narzędzia do treningu koncentracji. Uczestnicy przeprowadzą także trening żonglowania.

07 i 14 sierpnia
Projekt Lego We Do cz. 5

– Podróż Guliwera

Projekt Neuroedukacja

„English Fun – nauka języka na wesoło” cz. 5

Projekt rozwija umiejętność nauki języków obcych z wykorzystaniem nowoczesnych technik zapamiętywania. Rozwija umiejętności tworzenia swobodnych skojarzeń i wizualizacji oraz pokazuje narzędzia do treningu koncentracji. Uczestnicy dodatkowo utrwalą umiejętność tworzenia Map Myśli – kreatywnych notatek, a także przeprowadzą trening żonglowania.

Zapisy:

Chcecie wziąć udział?

Zobacz również:

Inne wydarzenia dla dzieci na Śląsku

Czytaj też:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacje

data
2020-08-14 do 2020-08-14

adres
Lipowa 1, 44-100 Gliwice, Polska

I turnus: 03-07 sierpnia; godz. 16:00 – 20:00

II turnus: 10-14 sierpnia; godz. 09:00 – 13:00

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.