O Królewnie Wełence (odwołane)

dla rodzinkulturaspektakle dla dzieciteatr

Spektakl dla dzieci od 3 lat.

Sztuka inspirowana baśnią Marii Krüger Apolejka i jej osiołek to pełna wdzięku, zabawna i pogodna historia o miłości, wykorzystująca motyw narzeczonego zamienionego w zwierzę.

Królewna Wełenka i Królewicz Kłębuszek jeszcze się nie znają, ale są sobie przeznaczeni. Tęsknią i marzą przeczuwając, że miłość nada ich życiu sens, że we dwoje będzie radośniej i ciekawiej. Ona czeka niecierpliwie w wieży, on szuka jej po całym świecie, choć ten cały świat to tak naprawdę miasteczko i jego sympatyczni mieszkańcy – Kwiaciarka, Listonosz, Kominiarczyk, Aptekarz…

Stara Prządka plącze jednak nitki i losy młodych bohaterów; zanim więc uda im się spotkać, będą musieli się trochę natrudzić.

Spektakl "O Królewnie Wełence"
Spektakl „O Królewnie Wełence” Fot. Tomasz Zakrzewski

Jak to w baśniach bywa, miasteczko nie jest bowiem takie zwyczajne. Pojawi się w nim zaczarowana studnia i jabłoń z owocami o magicznej mocy, ktoś zamieni się w osła, a zając przebiegnie pod drzewem w najmniej odpowiednim momencie… W końcu jednak Królewicz odnajdzie zapodziane druty Prządki, a ta wskaże mu w nagrodę drogę do Królewny.

Kiedy szczęście będzie na wyciągnięcie ręki, los podda Wełenkę najważniejszej próbie. Wyjdzie z niej zwycięsko, bo miłość potrafi czynić cuda większe niż baśniowe czary.

Inscenizacja zrealizowana z dystansem i dużym poczuciem humoru, łączy konwencję żywego planu z lalkami.

Zobacz również:

Atrakcje dla dzieci w Katowicach

atrakcje dla dzieci w Katowicach, Jama Bazyliszka Legendia
Jama Bazyliszka, Legendia

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-11-21 11:30 do 2020-11-21

adres
Teatr Ateneum, Świętego Jana, Katowice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.