Sea Sparkle

dla rodzinkinokultura

SEA SPARKLE | Kinowy podwieczorek dla rodziny | 14 stycznia (nd), g. 16.15

Poruszająca historia coming-of-age o sile przyjaźni, radzeniu sobie ze stratą i trudnymi emocjami. „Sea Sparkle” zadebiutował jako film otwarcia sekcji Generation Kplus na tegorocznym festiwalu Berlinale gdzie został wyróżniony przez jury dziecięce. Na 10.MFF Młode Horyzonty dostał wyróżnienie Zespołu Edukatorów Filmowych. (wiek: 10+) 

Morze jest dla Leny drugim domem. Dziewczyna regularnie wygrywa zawody żeglarskie, a jej tata nie ma sobie równych w łowieniu ryb. Czy rzucona na głęboką wodę poradzi sobie z kolejnym wyzwaniem?

Ojciec Leny, kapitan statku, zna wzburzone fale jak własną kieszeń, ale tym razem nie wraca z wyprawy. Przyczyny zaginięcia jego statku nie zostały ustalone. Może doszło do załamania pogody, może ktoś z załogi popełnił błąd. Lena ma inne wyjaśnienie: w morzu mieszka gigantyczne stworzenie i to ono jest sprawcą wypadku. Dziewczyna wraz z przyjaciółką Kaz i Vincentem, który pracuje w oceanarium, podąża śladem morskiej tajemniczej bestii i próbuje wszystkim udowodnić swoją rację. Kameralna, doceniana przez krytyków i widownię festiwalową historia uczy, jak pogodzić się ze stratą i dlaczego warto mówić o swoich emocjach.

Czy wiesz, że… film otwierał sekcję Generation Kplus na tegorocznym festiwalu Berlinale? Został tam wyróżniony przez jury dziecięce, które doceniło nastrój zbudowany przez muzykę i ujęcia morza.

Zobacz również:

Premiera nowej odsłony „Akademii Pana Kleksa” w Katowicach

Kleks. Magia Kina. Wystawa w Katowicach

Kleks. Magia Kina. Wystawa w Katowicach.
Kleks. Magia Kina. Wystawa w Katowicach.

Komentarze (0)

Możliwość komentowania została wyłączona.

Informacje

data
2024-01-14 16:15 do 2024-01-14

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.