Wystawa pająków i skorpionów

dla rodzinzajęcia przyrodniczezwiedzaniezwierzęta

Czarna wdowa, uważana za jednego z najbardziej jadowitych pająków na świecie, ptasznik goliat, największy przedstawiciel tego gatunku na ziemi, skorpiony i pajęczaki – na co dzień zamieszkują inne szerokości geograficzne, teraz można je podziwiać na żywo w centrum handlowym Europa Centralna w Gliwicach.

To wyjątkowa okazja, by zobaczyć z bliska ponad 50 niezwykle rzadkich i fascynujących gatunków pochodzących ze wszystkich zamieszkałych kontynentów. Są wśród nich pająki, skorpiony, ptaszniki, wije czy skolopendry. Wszystkie okazy zostały umieszczone w zamkniętych terrariach, w warunkach zbliżonych do naturalnych. Szklane ściany gwarantują odwiedzającym bezpieczne oglądanie, pozwalają także bez ograniczeń na filmowanie i fotografowanie egzotycznych zwierząt.

O każdej pełnej godzinie na najbardziej odważnych czeka też niepowtarzalna atrakcja!

W asyście profesjonalnego przewodnika można potrzymać niegroźnego pająka na dłoni.

„Chcemy pokazać odwiedzającym, że pająki to piękne i pożyteczne stworzenia. Możliwość zobaczenia ptasznika na żywo oraz potrzymania go stanowi niesamowite przeżycie. Pomożemy przełamać lęki i stereotypy” – mówi Krzysztof Wysocki, organizator wystawy.

Wystawa pająków i skorpionów w Europie Centralnej
Wystawa pająków i skorpionów w Europie Centralnej

Doświadczeni opiekunowie, bez żadnych dodatkowych opłat, chętnie podzielą się też z odwiedzającymi przyrodniczymi ciekawostkami. Na miejscu dostępne są też dodatkowe niespodzianki dla najmłodszych, m.in. wielkoformatowe plansze 3D, idealne jako tło niepowtarzalnych zdjęć.  

Staramy się spełniać różne oczekiwania naszych klientów, dlatego ciekawą ofertę zakupową uatrakcyjniamy systematycznie dodatkowymi inicjatywami. Edukacyjna wystawa pająków i skorpionów jest wyjątkową ekspozycją pozwalającą poznać świat tych fascynujących gatunków. Jestem przekonana, że może to być ciekawa lekcja przyrody zarówno dla dzieci, jak i dorosłych” –  dodaje Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej.

Organizatorzy ekspozycji zadbali o to, by zapewnić odwiedzającym maksymalne bezpieczeństwo. Odstępy między gablotami zapewniają swobodne przejścia. Na terenie wystawy należy zasłaniać usta i nos oraz zachowywać bezpieczną 1,5-metrową odległości od innych zwiedzających (nie dotyczy członków rodziny).

Wystawa pająków i skorpionów w Europie Centralnej
Wystawa pająków i skorpionów w Europie Centralnej

Wystawa znajduje się nieopodal kawiarni Grycan i jest czynna siedem dni w tygodniu w godz. 10.00-20.00.

Ceny biletów: poniedziałek-piątek (normalny 22 zł, ulgowy 18 zł, wycieczki szkolne 14 zł, rodzinny (2+2) 62 zł), sobota-niedziela (normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, wycieczki szkolne 16 zł, rodzinny (2+2) 75 zł); dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis (nie dotyczy grup zorganizowanych).

Zobacz również:

MIASTECZKO EKOLOGICZNE

GEOSFERA

Mieszkańcy Jaworzna i okolic chętnie odwiedzają Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej. Znajduje się on w dawnym kamieniołomie Sadowa Góra. To miejsce, w którym możemy wypocząć na łonie natury. Przestrzeni na zabawę i rekreację jest naprawdę sporo bo aż 8 hektarów.

geosfera Jaworzno
Jaworzno, GEOsfera

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2021-08-31 do 2021-08-31

adres
Pszczyńska 315, 44-100 Gliwice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.