Bezpłatny kurs samoobrony z okazji Dnia Kobiet

2020-02-26 12:25 M&M mama KobietaSport

Poczuj się bezpieczna! Kurs w Rudzie Śląskiej ruszy 7 marca. Zapisy od 27 lutego.

Już po raz siódmy rudzianki będą miały okazję wziąć udział w szkoleniu, które pozwoli im poradzić sobie w sytuacji zagrożenia oraz wzmocni poczucie pewności siebie.

Jak skutecznie obronić się przed atakiem napastnika

Kurs, który składa się z ośmiu spotkań, poprowadzą instruktorzy z Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. Zgłoszenia do udziału w zajęciach przyjmowane będą w rudzkim Urzędzie Miasta od 27 lutego do 5 marca. Liczba miejsc ograniczona!

Już od pierwszej edycji szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i jestem przekonana, że w tym roku będzie tak samo. Dlatego zachęcam wszystkie panie do zapisywania się. Z pewnością poczują się bezpieczniej dzięki umiejętnościom, które zdobędą podczas kursu – zachęca Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. – Myślę, że to nie ostatnia edycja i w przyszłym roku znowu zorganizujemy te bardzo lubiane przez rudzianki zajęcia. To już taka nasza mała rudzka tradycja  – dodaje.

Pierwsze szkolenie rozpocznie się w sobotę (7 marca) od godz. 9:00 do 10:30 w siedzibie Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate przy ul. Ratowników 2. Pozostałe siedem w każdą kolejną sobotę od 14 marca do 25 kwietnia w tych samych godzinach. Zajęcia poprowadzą trzej instruktorzy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate: Roman Dymek, Marek Partuś i Piotr Muc, którzy na co dzień pracują w służbach miejskich.

– Zależy nam na tym, żeby uczestniczki szkolenia nauczyły się konkretnych technik samoobrony i umiały się skutecznie obronić przed atakiem napastnika. Na pierwszych zajęciach dowiedzą się m.in. jak przyjąć bezpieczną pozycję walki oraz co zrobić, aby zmniejszyć skutki ewentualnego ataku, a także jak bezpiecznie upadać – zapowiada Roman Dymek, jeden z instruktorów.

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

Zapisy na kurs przyjmowane będą od 27 lutego, od godz. 10:00 do 5 marca, do godz. 18:00 pod adresem: media@ruda-sl.pl oraz pod numerem telefonu 32 342 36 06. Można też zgłosić się osobiście do Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pokój 325). Uczestniczki muszą być pełnoletnie.

Ze względu na wielkość sali w kursie udział może wziąć 40 pań, dlatego o uczestnictwie w zajęciach zdecyduje kolejność zgłoszeń – zaznacza Roman Dymek.

Źródło: Urząd Miasta Ruda Śląska

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.