Face To Face With The World – nam pandemia nie straszna!

2020-05-17 13:15 M&M mama DzieckoEdukacjaKoronawirusLekcje onlinePomocSzkołaZdrowie i choroba

Do programu, oprócz polskich szkół, nauczycieli, rodziców online dołączyli dodatkowo artyści oraz muzycy i to nie tylko z Polski.

W Face To Face With The World, międzynarodowym programie edukacyjnym mimo pandemii dzieje się bardzo dużo.

Można powiedzieć, że dzięki koronawirusowi program nabrał przyspieszenia, jakiego w życiu bym się nie spodziewała. W dobie internetu nie ma już granic, a świat staje się tak malutki – można dotrzeć i rozmawiać z każdym najdalszym zakątkiem świata – relacjonuje Anna Hora Lis, twórczyni programu.

Ogrom osób prywatnych, sympatyków programu, obdarza przyjaźnią podopiecznych z Afryki i z Azji. Face to Face With The World obejmuje swoim zasięgiem już 26 państw i ma pod swoją opieką 83 instytucje dziecięce, placówki oświatowe jak i sierocińce!

Face To Face With The World
Podopieczni programu Face To Face With The World

Face To Face uczy jak przetrwać i być samowystarczalnym

W ciągu zaledwie niecałych trzech miesięcy udało się przeprowadzić kilkanaście szkoleń z samowystarczalności, a także pomóc w założeniu własnych ogródków przydomowych. Cały czas trwa edukacja na temat tego, jak walczyć z głodem, nie liczyć na innych i być samowystarczalnym.

Kolejny duży sukces to zbudowanie studni w Gambii! Dla nas było to wyzwanie.. ale udało się! Obecnie otworzyliśmy i zarejestrowaliśmy kolejne biuro programowe w Nairobii – gdzie nad programem w Kenii czuwają Dishon Otiende, Bernadette Oketch i Paul Nabuto. Lada dzień otrzymamy oficjalne dokumenty z Ugandy, gdzie również już powstał nasz oddział, nad którym pieczę sprawuje nasz główny koordynator Pius Mugisa z Kagadi i Engule Bern. – mówi Anna Hora Lis.

face to face with the world
Face To Face With The World, podopieczni programu i koordynatorem Pius Mugisa z Kagadi

Dzięki oddziałom możliwe jest prowadzenie nadzóru nad wszystkim. W programie Face To Face With The World wszystko jest przejrzyste – relacje, sprawozdania finansowe i informacje dotyczące edukacji podopiecznych. Pomoc jak i wpłaty darczyńców nigdy nie trafiają w niepowołane ręce!

Wspaniałe koordynatorki z Polski

– Obecnie mamy dwie rewelacyjne koordynatorki międzynarodowe – nasze dziewczyny ze Śląska, które czynią cuda edukacyjne a w kreatywności mało kto je prześcignie! – podkreśla Pani Ania.

Ania Lenczyk, nauczycielka z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kuźni Raciborskiej ma na swojej głowie całą Kenię. Stworzyła projekt Girls for Girls, zorganizowała ogromna pomoc finansową dla dziewcząt w Kenii – głównie na edukację i środki higieniczne. Pani Ania regularnie prowadzi lekcje online, szkoli nastolatki jak dawać sobie radę w życiu, jak uwierzyć w siebie i nie dać się zniewolić męskiemu światu w Kenii ? Ostatnio Pani Ania rozpoczęła też swoja przygodę z sierocińcami i dziećmi ze slumsów. Uwierzcie, że to nie jest łatwe.

Małgorzata Szolc – diament nie kobieta, z głową pełną pomysłów i talentem muzycznym!

face to face with the world Małgorzata Szolc
Małgorzata Szolc w studiu nagrań

Pani Małgosia uczy w SP3 im. M. Kopernika w Łaziskach Górnych ale dodatkowo jej pasją jest muzyka. Nagrała już niejedną piosenkę z przyjaciółmi! 🙂 Pani Małgosia (music, lyrics, vocal) skomponowała specjalnie dla Face To Face With The World wzruszający utwór wraz Przemkiem Bochna, Marcinem Tomalikiem (music production) i Barbarą Solich (vocal). Utwór, który trafił na listę przebojów Kenijskiego radia prowadzonego przez naszego ambasadora, popularnego producenta muzycznego i rapera Babyblaq Oduke.

face to face with the world Babyblaq Oduke
Babyblaq Oduke

Utwór Małgosi śpiewa już cała Uganda, Kenia i Bangladesz! Posłuchajcie koniecznie:

– Uchylę rąbka tajemnicy ? Babyblaq Oduke już rozpoczął współpracę muzyczną z Małgosią – wkrótce nowy clip! Nadmieniam, że nigdy nie słyszałam by ktoś z Polski nagrał wspólny teledysk z czołowymi twórcami kenijskimi! Czasem przykro mi, że takimi wiadomościami nie interesują się czołowe media. Uważam, że to ogromna promocja dla Śląska oraz pokazanie, że naprawdę można zmieniać świat i czynić coś dobrego, od serca... – mówi Pani Ania.

Face To Face With The World, Babyblaq Oduke

Face To Face With The World – pomoc płynąca z czystych serc

Osoby, które działają w programie wiedzą jak pomagać. Docierają i wspierają tych, do których pomoc nie dociera, a jest bardzo potrzebna. Do tych, których nie stać na łapówki dla skorumpowanych urzędników w państwach afrykańskich. Na łapówki, które otwierają drogę do pomocy od wiodących instytucji humanitarnych. Pomoc Face To Face dociera tam, gdzie jest niezbędna. Edukacja, zdrowie, zrozumienie i ogromna miłość do dzieci to podstawowe elementy tego wyjątkowego programu. Bez tych działań, wiele dzieci niemiałoby szans na przeżycie.

Face To Face With The World
Face To Face With The World ❤❤❤

Wszyscy, którzy są w Face To Face With The World pomagają od serca. Często z własnych, prywatnych pieniędzy pokrywają cło, transport, podatki od darowizn, remonty domów dziecka i szkół i wszelkie inne koszta.

100% wpłat od darczyńców przekazujemy potrzebującym. Mimo ogromnych starań nie mamy jak dotąd poparcia – jakie chcielibyśmy mieć. Jesteśmy jedynym programem w Europie, który umożliwia kontakt z dziećmi jak i z ich wychowawcami, którym pomoc jest przekazywana. Każdy może osobiście sprawdzić co dzieje się z jego wpłatą i na co została przekazana! – podkreśla Pani Ania

Face To Face With The World, Kenia
Face To Face With The World, Kenia

Zapraszam wszystkich do dołączenia do programu i kontaktu, odpowiadam na wszystkie wiadomości:

https://www.facebook.com/horalisanna/

Jeżeli ktoś chciałby nas wspomóc będziemy wdzięczni po grób – a nawet dłużej!

pomagam.pl/educationalproject

Wpłat można też dokonywać bezpośrednio na konto Face to Face:

PKO Inteligo 50102055581111122371000057

Face To Face With The World

Czytaj również:

Wyjątkowy program edukacyjny, który sześć lat temu stworzyła Anna Hora Lis i jak sama mówi, traktuje go jak własne dziecko.
face to face with the world
Dzieci z Afryki i Azji objęte opieką Face to Face With The World.
O wyjątkowym programie Face To Face With The World pisaliśmy już jakiś czas temu. W momencie gdy prowadzenie tradycyjnych lekcji w szkole stało się niemożliwe, my pokazujemy, że nie ma rzeczy niemożliwych! Projekt, który 6 lat temu stworzyła Pani Anna Hora Lis ciągle się rozwija 🙂

Komentarze (0)

Możliwość komentowania została wyłączona.

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.