Harcerze ruszają na pomoc – akcja „Zakupy dla seniora”

2020-03-16 09:11 M&M mama PomocZdrowie i choroba

W Rudzie Śląskiej rusza akcja „zakupy dla seniora”! W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem miasto uruchomiło specjalną linię telefoniczną, pod którą będą przyjmowane zgłoszenia od osób potrzebujących pomocy. Z każdym mieszkańcem, który jest w potrzebie, skontaktuje się harcerz, który ustali listę zakupów i przyniesie sprawunki do domu.

„Harcerz jest pożyteczny i niesie chętną pomoc bliźnim”

O pomoc może poprosić każda osoba w podeszłym wieku, w szczególności samotna, chora, niepełnosprawna lub po prostu obawiająca się wyjść z domu.

Seniorzy są szczególnie narażeni na zarażenie koronawirusem, dlatego też trzeba ich chronić i im pomagać. W obecnej sytuacji inicjatywa rudzkich harcerzy jest nie do przecenienia – mówi Grażyna Dziedzic, prezydent miasta Ruda Śląska.

Urząd Miasta uruchomił specjalną linię telefoniczną dla osób będących w potrzebie.

32 248 63 59 lub 800 158 800

To numery telefonu, pod które można się zgłaszać. Pracownik Centrum Zarządzania Kryzysowego będzie prosił tylko o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu i adresu zamieszkania.

Z każdą z osób, która zadzwoni i zostawi namiary na siebie, skontaktują się harcerze. Zgłoszą się po listę zakupów i przyniosą potrzebne produkty do domu.

„Harcerz jest pożyteczny i niesie chętną pomoc bliźnim” – każdy z nas zna ten punkt prawa harcerskiego. Widząc potrzebę, chcemy na nią czym prędzej odpowiedzieć – mówi Marcin Różycki komendant rudzkiego hufca.

Wśród harcerzy służbę będą pełnić tylko osoby pełnoletnie.

Osoby te otrzymały odpowiednie instrukcje jak zachować szczególne środki ostrożności – wyjaśnia Marcin Różycki.

Źródło: Urząd Miasta Ruda Śląska

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.