List do Dzieciątka… czyli do Ciebie?

2019-10-11 12:01 M&M mama Dziecko

To na pewno nie będzie zwykły list, bo jeśli go otrzymasz to dostaniesz szansę na spełnienie
dziecięcych marzeń.

W tym wyjątkowym liście Kuba, Kasia, Janek, Marysia, Ania albo Mariusz napiszą do Ciebie właśnie o swoich potrzebach i marzeniach.
Dziećmi tymi opiekują się streetworkerzy czyli pedagodzy, zajmujący się najmłodszymi, dla których ulica i podwórko są niestety stałym miejscem spędzania czasu.
Ten list od nieznanego dziecka, który otrzymasz jeśli zdecydujesz się wziąć udział w akcji List do Dzieciątka sprawi, że będziesz mógł/mogła coś zmienić w jego życiu! Najmłodsi piszą do „Dzieciątka”, bo tak na Górnym Śląsku nazywa się małego Jezusa, przynoszącego prezenty na Wigilię,
ale to Ty możesz spełnić te dziecięce marzenia!

Foto by Dariusz Przeczek

List do Dzieciątka – jak można pomóc

Celem akcji jest pielęgnowanie tradycji bezinteresownego obdarowywania drugiego człowieka w oparciu o wzajemne zaufanie: Dziecka i Darczyńcy, zwanego w akcji Dzieciątkiem. Biorąc udział w akcji doświadczymy radości dawania podczas samodzielnego kupowania, pakowania i dostarczania prezentu dla konkretnego dziecka.

Jeśli chcesz, jak Dzieciątko przynosić dary i radość – powinieneś wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Koszt prezentu wynosi 100 zł. Należy trzymać się tej kwoty znacznie jej nie zawyżając lub nie zaniżając, aby nie budzić dyskomfortu u dzieci, które porównują swoje prezenty z innymi podczas spotkania wigilijnego. List od dziecka można otrzymać w wersji elektronicznej (skan) lub papierowej (oryginał). Prezent należy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera do siedziby Grupy Pedagogów Ulicy UNO w Bytomiu, mieszczącej się w budynku „Cisza Syjonu” przy ul. Matki Ewy 1 (dzielnica Miechowice).
Ostateczny termin dostarczania prezentów do miejsc zbiórki to 6 grudnia 2019 r. W razie jakichkolwiek pytań można napisać do Grupy Pedagogów Ulicy UNO (mail: uno@cme.org.pl) lub skontaktować się z nimi telefonicznie tel. 500 347 426 lub 693 92 73 73). Akcja trwa od 30 września do 18 grudnia 2019 r.

Foto by Dariusz Przeczek

Wigilijne spotkanie i radość z prezentów

Tuż przed Wigilią, w przedświąteczne popołudnie, pedagodzy spotkają się z dziećmi przy choince. Ten czas będzie spędzony tak, jak powinien wyglądać w gronie rodzinnym. Dzieci będą jeść wigilijne przysmaki, śpiewać kolędy, rozmawiać o Bożym Narodzeniu. Dostaną także prezenty przygotowane przez uczestników akcji „List do Dzieciątka” – przygotowane przez Ciebie!

List do Dzieciątka w 2018 roku

W 2018 r. wymarzony, świąteczny prezent otrzymało 130 dzieci! Zgłoszenia nadesłały osoby indywidualne, całe rodziny, grupy szkolne, studenckie, pracownicze, parafialne. Prezenty trafiły do dzieci z programu Rozwiń Skrzydła, Szkoła Mobilna oraz do rodzeństw podopiecznych Grupy Pedagogów Ulicy UNO, czyli rodzin, które są obecnie w najtrudniejszej sytuacji.

Foto by Dariusz Przeczek

W tym roku też mamy nadzieję, że uda się spełnić dziecięce marzenia. Pomożesz?
Możesz również dodatkowo wesprzeć akcję finansowo wpłacając pieniądze bezpośrednio na konto z dopiskiem LIST DO DZIECIĄTKA lub klikając wybraną kwotę „cegiełki” w formularzu zgłoszeniowym. Minimalna kwota wsparcia to 10zł.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.