Robopark w Gliwicach znów otwarty

2020-06-17 10:27 M&M mama

Roboty mają się dobrze i od 19 czerwca (piątek) znów będzie można podziwiać ich ogromne możliwościw gliwickim CH FORUM (poziom +1). Mowa o ROBOPARKU – międzynarodowej, interaktywnej wystawie robotów dla całej rodziny i wielkim hicie dla fanów najnowszych technologii.

ROBOTY WRACAJĄ DO CH FORUM. Wystawa po raz pierwszy gości w Gliwicach i na Górnym Śląsku. Będzie czynna do 2 sierpnia, także w niedziele niehandlowe. Dla zdrowia i komfortu zwiedzających organizatorzy zastosowali wszelkie możliwe środki ochrony przeciwwirusowej.

Premiera wystawy w CH FORUM odbyła się w kwietniu, lecz po kilku dniach musiano ją przerwać z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju.

Robopark to atrakcja dla małych i dużych

Odwiedzający wystawę wejdą w interakcję z 70 unikalnymi robotami z całego świata, które wcześniej prezentowano na prestiżowych imprezach high-tech w Las Vegas, Berlinie i Pekinie. Przekonają się także, jak może wyglądać przyszłość dzielona z inteligentnymi maszynami i sztuczną inteligencją (AI).

Robopark w Gliwicach

Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić osiem stref wirtualnej rzeczywistości, w których każdy będzie mógł przejechać się kolejką górską, zwiedzić dno oceanu, a nawet podnieść helikopter za pomocą siły umysłu. Prezentowany jest także teatr robotów, a kawę zaserwuje robotbarista. Będą też zawody robotów: robosumo, robofutbol i roboboks.

Robopark, inwazja robotów w Gliwicach

Robopark czyli rozrywka, nauka i najnowsze technologie

Zwiedzający obejrzą tańczące błyskawice w unikalnym „Tesla-show”, a dopełnieniem wszystkiego będzie wyjątkowy pokaz hologramów.

„Tesla-show” w Roboparku w Gliwicach

Chętni – nie tylko fani sagi Gwiezdnych Wojen – zmierzą się w pojedynku na miecze świetlne rycerzy Jedi, a nawet będą mogli zostać… przyjacielem całej armii humanoidalnych robotów ostatniej generacji.

To jednak nie wszystko. Zwiedzający posterują dronami, pokierują robotami ruchem ręki, głowy, a nawet uśmiechem 🙂 🙂 Co godzinę będzie można wziąć udział w bezpłatnej wycieczce, podczas której przewodnik opowie o każdym robocie, jego unikalnych możliwościach i zastosowaniach w życiu codziennym.

Roboty w Roboparku

Ponadto, podczas trzech warsztatów, dzieci będą mogły złożyć kostium robota, rysować piórami 3D, a nawet stworzyć własnego robota.

Sukces i doświadczenia z wystawy w innych krajach potwierdziły, że nie tylko dzieci chcą zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, porozmawiać z robotami czy zobaczyć prace legendarnego fizyka – Nikoli Tesli. Również dorośli są bardzo ciekawi technologicznych eksponatów i potrafią spędzić na wystawie ROBOPARK, wraz ze swoimi pociechami, nawet kilka godzin. Tym bardziej, że nie ma ograniczeń wiekowych, ani też czasowych w jej zwiedzaniu.

Świat robotów jest na pewno inny – wciągający i fascynujący zarazem…

Bilety na wystawę najlepiej kupić poprzez stronę internetową:

https://robo-park.pl/gliwice/

Ale można także w kasie przed wejściem na wystawę.

ROBOPARK – OCHRONA PRZED COVID-19

W trosce o zdrowie i komfort gości wystawy, organizatorzy podjęli wszelkie możliwe środki ostrożności epidemicznej:

 • pracownicy pracują w maskach i rękawiczkach oraz dezynfekują ręce;
 • blaty kasowe i kasy, klamki oraz stoły są dezynfekowane co 2 godziny;
 • okulary wirtualnej rzeczywistości, pady i inne przedmioty osobistego użytku są dezynfekowane po każdym użyciu;
 • wszystkie roboty są dezynfekowane dwa razy dziennie;
 • na wystawie są dostępne płyny do dezynfekcji rąk;
 • jednoczesna liczba odwiedzających jest ściśle regulowana;
 • istnieje możliwość skorzystania z usługi rezerwacji czasu zwiedzenia wystawy;
 • obsada personelu została ograniczona do minimum;
 • na podłodze są linie ograniczające w celu zachowania odległości między osobami zwiedzającymi.

Kilka słów o centrum handlowym FORUM W GLIWICACH

FORUM: centrum handlowo-rozrywkowe położone w ścisłym centrum Gliwic. 43.000 m kw. pow. handlowej i 120 najemców czyni z niego jedno z największych na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. Świetna lokalizacja, doskonałe połączenie z siecią drogową i transportem publicznym oraz rzesza lojalnych klientów to główne czynniki sukcesu FORUM. W 2017 roku obiekt przeszedł gruntowną modernizację części wspólnych i pasażu, pojawiły się także nowe ciągi komunikacyjne i rozwiązania funkcjonalne.

Wśród najemców CH FORUM są renomowane marki modowe i z sektora„zdrowie i uroda”, w tym m.in.: C&A, CCC, Deichmann, Douglas, H&M, KappAhl, New Yorker, Reserved, Rossmann, Sephora, SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: RTV Euro AGD, Pepco, Empik, Martes Sport, Smyk, TEDi, DUKA, Home&You. Część rozrywkowa FORUM to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City – jedyny multipleks w Gliwicach oraz klub My Fitness Place.

Strefa restauracyjna o oryginalnej archi­tekturze i stylistyce to przyjemne miejsce spotkań mieszkańców Gliwic. W centrum pod nazwą Biblioforum działa także jedyna w swoim rodzaju filia biblioteki publicznej.

Dołącz do newslettera

Zostaw swój adres mailowy i bądź na bieżąco.

Please wait...

Dziękujemy!

Komentarze (2)

 1. Mama Trójki pisze:

  Wystawa w recenzjach ma takie opinie że lepiej iść na spacer 🙂

 2. M&M mama pisze:

  Spacer to dobry pomysł biorąc pod uwagę obecne zagrożenie związane z koronawirusem 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.