Rudzki Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej już po raz 30-ty

2020-03-03 12:19 M&M mama DzieckoEdukacjaFestiwaleKonkursSzkoła

Młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Rudy Śląskiej pochwali się swoimi talentami.

Muzyka, taniec, teatr a może plastyka

Zgłoszenia uczestników w kategoriach muzyka, taniec i teatr przyjmowane są do 15 marca, z kolei w kategorii plastyka do 20 (drużynowe) i 25 marca (indywidualne). Przesłuchania uczestników odbędą się w Domu Kultury w Bielszowicach, Młodzieżowym Domu Kultury w Rudzie i w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Bytomiu, gdzie 29 kwietnia o godz. 12:00 odbędzie się finał imprezy.

Rudzki Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej może pochwalić się wieloletnią tradycją. Świadczy o tym fakt, że w tym roku odbywa się on już po raz trzydziesty. Dodam też, że impreza ta ma na celu przede wszystkim wymianę doświadczeń, poszukiwanie nowych form wypowiedzi artystycznej oraz kształtowanie i rozwój zainteresowań, a także osobowości dzieci i młodzieży – podkreśla Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie poprzez kartę dostępną wraz z regulaminem na stronach internetowych organizatorów (www.mckrudasl.pl, www.mdkruda.org.pl, www.dkrsl.pl ). Przy ocenie prac i występów, jury weźmie pod uwagę następujące kryteria: wartości wychowawcze, dobór repertuaru, scenariusz, ale także adaptację, inscenizację, muzykę, scenografię, reżyserię, zgodność muzyki z przekazem tanecznym, technikę tańca, opracowanie choreograficzne, warsztat wykonawców oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jubileuszowa edycja Rudzkiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej – przesłuchania

  • W kategorii plastyka – 30 marca,
  • w kategorii muzyka – 31 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w dzielnicy Ruda,
  • w kategorii taniec – 1 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Nowym Bytomiu,
  • w kategorii teatr 2 i 3 kwietnia w Domu Kultury w Bielszowicach.

Źródło: Urząd Miasta Ruda Śląska

Komentarze (0)

Możliwość komentowania została wyłączona.

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.