Park Wypoczynkowy Lisiniec

Park, który niedawno przeszedł metamorfozę. Piękne miejsce z nową plażą i pomostami.

Z czym kojarzy się Wam Częstochowa? Większość na pewno odpowie, że z klasztorem na Jasnej Górze, fani żużla pewnie wspomną o Włókniarzu, a kibice piłki nożnej o Rakowie 🙂
Jednak brama do Jury Krakowsko-Częstochowskiej kryje więcej ciekawych miejsc. Jednym z nich, jest niewątpliwie Park Wypoczynkowy Lisiniec.

Park Wypoczynkowy Lisiniec, Częstochowa
Park Wypoczynkowy Lisiniec, Częstochowa

Lisiniec w Częstochowie po remoncie

Obszar parku obejmuje powierzchnię ponad 40 ha zieleni, w tym trzy zbiorniki wodne o nazwach: Adriatyk, Bałtyk i Pacyfik. W kwietniu 2019 roku zakończył się gruntowny remont w Parku Lisiniec, oddano do użytku kąpielisko z nową, szeroką plażą z morskim piaskiem. Atrakcja ta nazywana jest Strefą Wypoczynku Adriatyk.

Park Wypoczynkowy Lisiniec

Przy kąpielisku funkcjonują również punkty gastronomiczne – bar i restauracja, gdzie zjemy obiad, smaczną pizze lub lody. Do dyspozycji gości oddano duży letni ogródek ze stolikami i leżakami. Dostępne są również pomieszczenia higieniczno-sanitarne, gdzie można się przebrać lub wziąć prysznic po kąpieli.

Park Wypoczynkowy Lisiniec, Częstochowa
Park Wypoczynkowy Lisiniec – plaża

W parku Lisiniec powstała nie tylko nowa plaża, ale również nowe pomosty, kładki łączące zbiorniki wodne, nowe ścieżki rekreacyjne i rowerowe oraz parking. Na terenie kompleksu posadzono nowe krzewy oraz ponad sto drzew, wśród których dominuje „Kikushidare-zakura”, japońska wiśnia piłkowana – uznawana za jedną z najpiękniejszych roślin ozdobnych.

Park Wypoczynkowy Lisiniec

W parku Lisiniec jak w Wenecji

Jeszcze jedna wyjątkowa atrakcja w parku Lisiniec – wenecka gondola. Możemy nią przepłynąć zbiorniki wodne w parku. Gondola stoi przy przystani La Playa, obok restauracji. Ta romantyczna atrakcja pomieści maksymalnie cztery osoby i posiada pokryte ekologiczną skórą sofy.

Park Wypoczynkowy Lisiniec

Przystań WOPR

Na terenie parku znajduje się przystań WOPR, gdzie możemy wypożyczyć rowery wodne i kajaki.

Park Wypoczynkowy Lisiniec

Park linowy Dino Lino

Jeśli będziemy mieć już dość wygrzewania się na słońcu i kąpieli, możemy razem z dziećmi wybrać się do parku linowego. Dino Lino w Lisińcu to gwarancja dobrej zabawy dla całej rodziny. W parku linowym znajdują się cztery trasy o różnym poziomie trudności i różnej wysokości, dzięki czemu mogą z niego korzystać dzieci już od 3 roku życia.

Zobacz również:

Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach

Podróżując po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej koniecznie trzeba odwiedzić Żarki. To właśnie w Żarkach, w sierpniu 2015 roku zostało otwarte Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Kontakt

Ratownicy WOPR pełnią dyżury na kąpielisku (plaży) w Strefie Wypoczynku Adriatyk w godzinach 10.00 – 20.00.

 

Lokalizacja

Park Wypoczynkowy Lisiniec

Plaża miejska w parku Lisiniec, Lisiniec, Częstochowa, Polska

Reklama

Ostatnio dodane

Kleks. Magia Kina. Wystawa
Katowice
Kleks. Magia Kina.
Porcelanowa 23, 40-246 Katowice, Polska
Freak Park Będzin
Będzin
Freak Park w Będzinie
Jozefa Cieszkowskiego 18, 42-500 Będzin, Polska
Zatopiona Kopalnia Bibiela - Pasieki
Miasteczko Śląskie
Zatopiona Kopalnia Bibiela - Pasieki
Bibiela, Miasteczko Śląskie, Polska
wodny park tychy
Tychy
Wodny Park Tychy
Wodny Park Tychy, Sikorskiego, Tychy, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.