Eko-majówka pełna atrakcji w katowickiej Bajce Pana Kleksa

animacjedla rodzinkulturanaukazabawazajęcia kreatywnezajęcia przyrodnicze

Czy z mleka można wytworzyć plastik? A czy karton po tym samym mleku może stać się poidełkiem dla ptaków?

Wybierzcie się do Bajki Pana Kleksa i Smart Kids Planet na eko-majówkę i poznajcie ekologię od zupełnie innej strony.

Od 30 kwietnia do 3 maja czeka na Was specjalny, ekologiczny program atrakcji

Poza Zwiedzaniem Bajki z Prof. Kleksem oraz innymi bajkowymi bohaterami każdy z odwiedzających weźmie udział w warsztatach naukowych lub kreatywnych. Eksperymenty, ciekawostki i mnóstwo twórczej zabawy to tylko część tego, co przygotowała dla Was Bajka Pana Kleksa w Katowicach.


30 kwietnia na swoje warsztaty zaprasza Wielki Elektronik, który nie wstydzi się tego, że na co dzień korzysta z ekologicznych rozwiązań w sprawach czyszczenia pozostałości po eksperymentach. Nie unika ani chemii, ani ognia, ale dobrze wie, jak środki chemiczne zastąpić naturalnymi składnikami. Jeśli chcecie być bardziej eko i dowiedzieć się co możecie zmienić w swoich domowych nawykach, zajrzyjcie koniecznie na warsztaty naukowe!


Możecie też wziąć udział w kreatywnych warsztatach z Królowa Abą. Jeśli ekologia to koniecznie z nią w roli głównej! Dla Królowej Aby los naszych przyjaciół latających po niebie jest równie ważny, jak życie pod wodą. Poznajcie sposoby aby zadbać o ptaki oraz owady z Waszego otoczenia, tworząc ekologiczne poidełka do ogrodu.


1 maja to dzień, w którym w Bajce króluje Doktor Paj-Chi-Wo. To właśnie dzięki niemu dowiecie się jak stworzyć naturalny plastik z mleka? To nie cuda, to nauka! Doktorek pokaże Wam jak wyizolować kazeinę z mleka i uzyskać z niej niezwykle popularne tworzywo, tym razem w wersji eko!
Możecie także wybrać opcję warsztatową z Królową Abą.

2 i 3 maja spotkacie Golarza Filipa. Czy wynalazki i ekologia mają ze sobą coś wspólnego? To z pozoru nieoczywiste połączenie stanie się inspiracją do eksperymentowania pod okiem Golarza Filipa. Jeśli lubicie otwierać szeroko oczy ze zdumienia, poznawać historię, ciekawostki i niezwykłe odkrycia, to jego towarzystwo jest idealne dla Was.
Do Waszej dyspozycji są także warsztaty kreatywne z Królową Abą.
Dodatkowo przez całą majówkę obowiązuje niezła promocja: ostatnie dwa wejścia to Zwiedzanie Bajki bez warsztatów i bilety tańsze o 50%!

bajka pana kleksa majówka

W Smart Kids Planet też nie zabraknie ekologicznych atrakcji!


Podczas eko-majówki wszystkie bilety do Smart Kids Planet w Bajce Pana Kleksa kupicie 30% taniej! Możecie bawić się wspólnie, albo pozwolić maluchom na swobodne figle. Przez wszystkie 4 dni czekają na Was cogodzinne warsztaty.
Warsztaty z recyklingu
Na spragnionych dobrej zabawy odkrywców czeka test z wiedzy o ekologii i tworzenie prostych eko-zabawek. To od kreatywności dzieci będzie zależało, czy stworzą harmonijkę, grę zręcznościową, lalkę, a może skarbonkę. Najważniejsze, by poznać sposoby na upcykling i nadawanie nowego życia materiałom pozornie przeznaczonym do wyrzucenia.
Warsztaty ogrodnicze
Mądrzy mali ogrodnicy wiedzą, że najzdrowsze są warzywa i owoce z własnego ogródka. Dlatego w majówkę zadbamy by każdy kto odwiedzi Smart Kids Planet zabrał ze sobą swoją własną sadzonkę np. truskawki. Radość pielęgnowania będziecie mogli dzielić ze wszystkimi domownikami, nawet jeśli Wasza sadzonka zamieszka na balkonie.

Więcej informacji znajdziecie na https://bajkapanakleksa.pl/wydarzenia/eko-majowka-w-bajce-pana-kleksa-30-04-3-05

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2022-05-01 do 2022-05-03

adres
Porcelanowa 23, 40-246 Katowice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.