Smart Kids Planet w Bajce Pana Kleksa!

2021-09-19 18:19 Artykuł partnera portalu DZLS Atrakcje dziecięceDzieckoEdukacjaSale zabawZabawaZwiedzanie

Na najmłodszych czeka ponad 400 m2 sensorycznej i multimedialnej przestrzeni. Innowacyjne atrakcje, stworzone są w oparciu o najnowocześniejsze światowe rozwiązania, zapewniają najwyższą jakość rozrywki i wspierają rozwój dzieci na wszystkich jego etapach.

Do tej pory Smart Kids Planet było ulubioną atrakcja dzieci na Stadionie Narodowym w Warszawie. Teraz będzie dostępne w katowickiej Bajce Pana Kleksa.

Miejsce jest dedykowane dzieciom w wieku 4-12 lat i otwarte 7 dni w tygodniu

Akcja segregacja i magiczny park

Wśród atrakcji dla dzieci znajdą się m.in. „akcja segregacja” czyli wyjątkowa przestrzeń, która uczy najmłodszych czym jest recykling i dlaczego warto segregować śmieci. Dzieci etap po etapie wykonają proces recyklingu- zaczynając od sortowania, przez czyszczenie chemiczne i suszenie odpadów, po wytłaczanie. Empiryczne poznanie procesu recyklingu sprawia, że dzieci szybciej się uczą, ale także chętniej wprowadzają poznane nawyki w życie.

Magiczny park to interaktywny stół na którym wyświetlana jest projekcja parku- aby wykreować siatkę ścieżek, rzeczek lub kolejki wąskotorowej. Zadaniem dzieci jest odpowiednie poukładanie kloców na stole. Czy stworzenie parku z innymi młodymi projektantami okaże się łatwym zadaniem?

Smart Kids Planet w Bajce Pana Kleksa
Smart Kids Planet w Bajce Pana Kleksa

Na dzieci czeka również profesjonalne boisko piłkarskie oraz prętki skrętki- tablica świetlna stworzona z 900 przezroczystych pikseli. Przekręcanie ich wokół własnej osi, sprawia że podświetlają się na 7 różnych kolorów. Dzieci rozwijają dzięki temu kreatywność, tworząc na tablicy rozmaite kolorowe rysunki oraz trenują zdolności manualne.

Rozrywka 7 dni w tygodniu

Ekspozycja Smart Kids Planet w Bajce Pana Kleksa będzie dostępna przez najbliższe miesiące 7 dni w tygodniu. Można z niej korzystać zarówno indywidualnie jaki i grupowo np. podczas szkolnych czy przedszkolnych wycieczek. Wejścia do Smart Kids Planet są godzinne albo dwugodzinne. Istnieje również możliwość połączenia wizyty w Smart Kids Planet ze zwiedzaniem Bajki Pana Kleksa.

Więcej informacji znajduje się  na www.bajkapanakleksa.pl/smart-kids-planet

Smart Kids Planet w Bajce Pana Kleksa

Komentarze (0)

Możliwość komentowania została wyłączona.

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.