Zagraj sobie w kino

dla rodzingrykinokulturazabawazajęcia kreatywne

Filmowy prezent na Dzień Dziecka od Silesii Film

Co roku na Dzień Dziecka Instytucja Filmowa Silesia Film przygotowywała dla najmłodszych specjalne wydarzenia, pokazy i moc filmowych atrakcji, z których dzieciaki mogły skorzystać w kinach. Choć w tym roku z powodu epidemii Silesia Film nie może zaprosić młodych widzów do kin, to wciąż o nich pamięta. 1 czerwca na stronie Instytucji Filmowej Silesia Film pojawi się specjalnie przygotowana gra „MEMO. Zawody filmowe”.

„MEMO. Zawody filmowe” to gra dla całej rodziny

Razem ze znanym z cykli „Filmowych podróży z liskiem” i „Domowego Studia Filmowego” rudym liskiem i jego nową koleżanką lisicą Silesia Film zaprasza was do fascynującego świata produkcji filmowej, w którym futrzani przyjaciele wcielają się w przedstawicieli różnych zawodów filmowych. Grając w „MEMO. Zawody filmowe” dowiecie się, czym zajmuje się kostiumograf, kim jest tyczkarz i za co odpowiada klapser.

Jak czytamy w zapowiedzi: gra „MEMO. Zawody filmowe” będzie trochę nietypowa: obrazki w parach nie są identyczne. Jeden obrazek z pary przedstawia zawód filmowy, a drugi – rzecz, która nam się z tym zawodem filmowym kojarzy. Dodatkowo jest pięć par obrazków, na których znajdziecie kina Silesii Film, czyli: Kino Kosmos, Kinoteatr Rialto, Kino Światowid, Kino Janosik i Kino Bałtyk.

kino, film

Plik z kartami do gry można będzie pobrać ze strony Instytucji Filmowej Silesia Film już 1 czerwca. Wystarczy go wydrukować, wyciąć karty i można zabierać się do zabawy. Do pliku z kartami dołączona będzie również instrukcja. Warto mieć ją cały czas przy sobie: dowiecie się z niej nie tylko tego, jakie są zasady gry, ale znajdziecie tam również opisy i ciekawostki związane z zawodami filmowymi, które pojawiają się w grze. „MEMO. Zawody filmowe” to kolejna propozycja skierowana do najmłodszych miłośników kina przygotowana przez Silesię Film w okresie zamknięcia kin. Wcześniej powstał edukacyjny cykl „Filmowych podróży z liskiem”, a od 7 maja w każdy czwartek na koncie YouTube Instytucji Filmowej Silesia Film oraz na FB Kina Kosmos dla dzieci pojawiają się filmy z serii „Domowe Studio Filmowe”, w których przedstawiciele zawodów filmowych opowiadają dzieciom o tajnikach swojej pracy.

Zobacz również:

Zabawy dla dzieci w domu – kilka propozycji 🙂 Te pomysły urozmaicą Wam czas kiedy nie można wyjść z domu. Nie trzeba kupować drogich gier i zabawek, żeby miło i twórczo spędzić czas!
zabawa z dzieckiem w domu - memory
Zabawa z dzieckiem w domu – memory

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-06-01 do 2020-06-01

adres
Górnicza 5, 40-008 Katowice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.