„INWAZJA GIGANTÓW” w Europie Centralnej

2021-08-01 07:44 Artykuł partnera portalu DZLS Atrakcje dziecięceDzieckoZabawaZwiedzanie

2000 m2, ponad 100 niesamowitych, premierowych modeli, a wśród nich niezwykły Batmobill w skali 1:1 wykonany z 900.000 klocków, wpisana do Księgi Rekordów GUINNESSA rekonstrukcja Katedry Notre-Dame, strefa bajek, super-bohaterowie, figury gwiazd muzyki i sportu i wiele innych będzie można podziwiać na Największej w Europie Wystawie Budowli z klocków Lego do 21 listopada 2021 r.

Europa Centralna już po raz trzeci gości Międzynarodową Wystawę Budowli z Klocków LEGO.

Przy zachowaniu pełnego rygoru sanitarnego, ale wciąż w atmosferze niezapomnianych emocji – tak przebiega teraz zwiedzanie wystawowych ekspozycji w Europie Centralnej. Po zniesieniu obostrzeń, znów mogą one cieszyć oko klientów!

Europa Centralna otworzyła ponownie swoje największe atrakcje

Pojawiły się zupełnie nowe, nieprezentowane do tej pory na Śląsku makiety i dodatkowe atrakcje dla miłośników selfie.

Liczący prawie siedem metrów samochód inspirowany pojazdem Batmana wykonany z 900 tys. klocków, mający ponad 5 metrów długości, składający się z ponad 500 tys. elementów i wiernie odwzorowany Plac św. Piotra w Watykanie czy największy na świecie model katedry Notre Dame – to tylko jedne z wielu imponujących konstrukcji składających się na wystawę, która zajmie w Europie Centralnej blisko 2000 m².

inwazja gigantów wystawa lego
„Inwazja gigantów” – katedra Notre Dame

Na odwiedzających czekać będzie także Aleja Gwiazd Muzyki i Sportu z Anną i Robertem Lewandowskimi, Tomaszem Gollobem, Elvisem Presleyem czy Freddiem Mercurym. Oczywiście stworzonych z LEGO!

 „Jedne modele są gigantyczne ze względu na wielkość, natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentujemy bowiem wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek, czyli >>gigantów<< w swojej dziedzinie” – informuje Rafał Szymański, organizator wystawy.

Fanów gier komputerowych z pewnością zachwycą makiety inspirowane grami Minecraft i Fortnite, a zwolennicy planszówek nie przejdą obojętnie obok klasyki – Monopoly, w całości wykonanej z klocków. Nie zabraknie też fascynujących modeli ukazujących budowę narządów zmysłu człowieka. Można będzie zobaczyć precyzyjnie zbudowane z klocków m.in. ucho, język, oko, nos. Najmłodszych ucieszy zapewne specjalna strefa zabawy zajmująca ponad 300 m² z wielkim miastem wprost z Lego City oraz niezliczoną ilością atrakcji i inspiracji do tworzenia własnych budowli.

wystawa gigantów klocki lego wystawa

„Ze względu na popularność goszczących u nas wystaw budowli z klocków LEGO, postanowiliśmy ponownie udostępnić przestrzeń w Europie Centralnej na królestwo klocków. Cieszy nas, że to właśnie nasi klienci będą mieli okazję zobaczyć tę premierową ekspozycję, która imponuje rozmachem i skalą. Jestem przekonana, że wielkie konstrukcje zrobią na odwiedzających wielkie wrażenie” – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej.

Wystawie budowli z klocków LEGO towarzyszyć też będzie 3D Trick Gallery

To największa w Polsce kolekcja trójwymiarowych obrazów. Kilkadziesiąt interaktywnych plansz, dedykowane oświetlenie, standy i mnóstwo detali pozwolą stworzyć odwiedzającym unikalne i wyjątkowe selfie.

3D Trick Gallery

Obie wystawy będą czynne siedem dni w tygodniu do 21 listopada 2021 roku. Dla grup zorganizowanych oraz szkół zostały przygotowane atrakcyjne pakiety biletów.

PONIEDZIAŁEK – CZWARTEK :

10:00-19:00

PIĄTEK – SOBOTA

10:00-20:00

NIEDZIELE,  RÓWNIEŻ WSZYSTKIE NIEHANDLOWE:

10:00-19:00

Organizatorzy ekspozycji zadbali o to, by zapewnić zwiedzającym maksymalne bezpieczeństwo. W tym celu przy interaktywnych budowlach przyciski zostały zastąpione czujnikami ruchu, poszerzono też odstępy między gablotami, by zapewnić swobodne przejścia, a klocki w Wielkiej Strefie Zabawy będą systematycznie ozonowane i dezynfekowane lampami UV.

Zakup biletów online na stronie www.wystawaklockow.pl umożliwi bezdotykowe wejście na wystawę. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowaniu 1,5-metrowej odległości od innych zwiedzających (nie dotyczy członków rodziny).

inwazja gigantów europa centralna

Zobacz również:

Wydarzenia dla dzieci na Śląsku

Atrakcje dla dzieci Śląsk

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.