Największa w Europie Wystawa Budowli z klocków Lego® w Gliwicach

2023-07-06 07:44 Artykuł partnera portalu DZLS Atrakcje dziecięceDzieckoZabawaZwiedzanie

Zobaczycie tu imponujące wieżowce World Trade Center z klocków Lego®

Największą na świecie replikę nowojorskiego World Trade Center klocków LEGO® można podziwiać na Śląsku. Zburzone w wyniku ataku terrorystycznego dwie wieże zostały zaprezentowane na Wystawie Budowli z Klocków Lego® w Gliwicach (CH Europa Centralna, ul. Pszczyńska 315).

Wystawa Budowli z klocków Lego

IMPONUJĄCA BUDOWLA Z 750.000 KLOCKÓW

Gigantyczne, imponującej wysokości, niemal 7-metrowe budowle, odwzorowujące nieistniejące już budynki Światowego Centrum Handlu w Nowym Jorku liczą po 110 pięter. Oprócz bliźniaczych wież można podziwiać również tętniącą życiem okolicę, a w niej również pozostałe biurowce kompleksu. 

„Makieta WTC pochłonęła 750.000 klocków, a do budowy wykorzystano między innymi 17.000 okien i ponad 52.000 przezroczystych klocków. Budowa zajęła sześć lat pracy czterech budowniczych – fanów klocków LEGO®, a montaż eksponatu wymaga wykorzystania rusztowań i specjalistycznych podnośników. Instalacja eksponatu jest na tyle karkołomna i trudna, że w dniach 25-26 listopada zmuszeni jesteśmy zamknąć Wystawę dla Zwiedzających – mówi organizator przedsięwzięcia Rafał Szymański – Replika będzie w Polsce tylko przez kilka miesięcy i zastąpi dotychczasowy hit wystawy – 7–metrowego, zbudowanego w skali 1:1 Batmobila, którego w związku z tym można zobaczyć w Gliwicach już tylko do 24 listopada 2022 roku. To ostatnie kilka dni, kiedy Ci, którzy jeszcze nie widzieli tego wyjątkowego modelu mają szansę go zobaczyć” – dodaje Szymański.

Jednym z głównych celów jakie stawia sobie Największa w Europie Wystawa budowli z klocków Lego®, działająca obecnie na terenie kilku krajów, jest tworzenie i prezentowanie największych modeli z klocków. Rekonstrukcja bliźniaczych wież, które można zobaczyć w Gliwicach, jest tego doskonałym przykładem. Model WTC istnieje od kilku lat i gościł dotąd na wielu wystawach na terenie całej Europy. Za każdym razem imponuje swoją wielkością i budzi wyjątkowy zachwyt wśród zwiedzających.


„Tej wielkości obiekt  jest absolutnie niepowtarzalny w porównaniu do innych modeli z klocków, co sprawia, że jest bezsprzecznie unikatowy. To po prostu trzeba zobaczyć”
 – mówi Szymański.

Na Największej w Europie Wystawie Budowli z klocków Lego® w Gliwicach można ponadto zobaczyć 100 niesamowitych makiet i modeli, a wśród nich wpisaną do Księgi Rekordów GUINNESSA rekonstrukcje Katedry Notre-Dame, bohaterów filmów i bajek, figury gwiazd muzyki i sportu oraz przenieść się w magiczny i kolorowy podwodny świat, dzięki największej na świecie rafie koralowej z klocków LEGO®.

Europa Centralna otworzyła ponownie swoje największe atrakcje (1.08.2021)

Pojawiły się zupełnie nowe, nieprezentowane do tej pory na Śląsku makiety i dodatkowe atrakcje dla miłośników selfie.

Liczący prawie siedem metrów samochód inspirowany pojazdem Batmana wykonany z 900 tys. klocków, mający ponad 5 metrów długości, składający się z ponad 500 tys. elementów i wiernie odwzorowany Plac św. Piotra w Watykanie czy największy na świecie model katedry Notre Dame – to tylko jedne z wielu imponujących konstrukcji składających się na wystawę, która zajmie w Europie Centralnej blisko 2000 m².

inwazja gigantów wystawa lego
„Inwazja gigantów” – katedra Notre Dame

Na odwiedzających czekać będzie także Aleja Gwiazd Muzyki i Sportu z Anną i Robertem Lewandowskimi, Tomaszem Gollobem, Elvisem Presleyem czy Freddiem Mercurym. Oczywiście stworzonych z LEGO!

 „Jedne modele są gigantyczne ze względu na wielkość, natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentujemy bowiem wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek, czyli >>gigantów<< w swojej dziedzinie” – informuje Rafał Szymański, organizator wystawy.

Fanów gier komputerowych z pewnością zachwycą makiety inspirowane grami Minecraft i Fortnite, a zwolennicy planszówek nie przejdą obojętnie obok klasyki – Monopoly, w całości wykonanej z klocków. Nie zabraknie też fascynujących modeli ukazujących budowę narządów zmysłu człowieka. Można będzie zobaczyć precyzyjnie zbudowane z klocków m.in. ucho, język, oko, nos. Najmłodszych ucieszy zapewne specjalna strefa zabawy zajmująca ponad 300 m² z wielkim miastem wprost z Lego City oraz niezliczoną ilością atrakcji i inspiracji do tworzenia własnych budowli.

wystawa gigantów klocki lego wystawa

„Ze względu na popularność goszczących u nas wystaw budowli z klocków LEGO, postanowiliśmy ponownie udostępnić przestrzeń w Europie Centralnej na królestwo klocków. Cieszy nas, że to właśnie nasi klienci będą mieli okazję zobaczyć tę premierową ekspozycję, która imponuje rozmachem i skalą. Jestem przekonana, że wielkie konstrukcje zrobią na odwiedzających wielkie wrażenie” – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej.

Wystawie budowli z klocków LEGO towarzyszyć też będzie 3D Trick Gallery

To największa w Polsce kolekcja trójwymiarowych obrazów. Kilkadziesiąt interaktywnych plansz, dedykowane oświetlenie, standy i mnóstwo detali pozwolą stworzyć odwiedzającym unikalne i wyjątkowe selfie.

3D Trick Gallery
inwazja gigantów europa centralna

Więcej informacji na stronie: https://wystawaklockow.pl/gliwice/

Adres wystawy: ul. Pszczyńska 315, 44-100, Gliwice

Zobacz również:

Wydarzenia dla dzieci na Śląsku

Atrakcje dla dzieci Śląsk

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.