Laptopy dla uczniów

2020-04-10 12:33 M&M mama DzieckoEdukacjaLekcje onlineSzkoła

40 laptopów do nauki w domu trafi do najbardziej potrzebujących uczniów z Rudy Śląskiej. Władze miasta pozyskały na ten cel 100 tys. zł z projektu „Zdalna szkoła” realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. To maksymalna kwota, jaka mogła być przyznana miastu.

Rudzcy samorządowcy starają się o kolejne środki na zakup sprzętu dla uczniów

Będą wnioskować o 35 tys. euro na ten cel z Inicjatywy Środkowoeuropejskiej.

Samorządy w całym kraju od 1 kwietnia mogły wnioskować do Centrum Projektów Polska Cyfrowa o środki potrzebne na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów. Rudzki samorząd taki wniosek złożył w ubiegłym tygodniu.

Nie czekając na rozstrzygnięcie konkursu uruchomiliśmy już procedurę zakupową. Do przyszłego tygodnia czekamy na oferty. Następnie wyłonimy dostawcę i zakupimy od niego potrzebny sprzęt. Chcielibyśmy, żeby jeszcze w kwietniu trafił on do szkół, które następnie użyczą go uczniom – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.

Sprzęt trafi do 25 rudzkich szkół podstawowych

Zdajemy sobie sprawę, że jest to kropla w morzu potrzeb, bo tak naprawdę realne zapotrzebowanie to około 1 000 laptopów. Dlatego wykorzystujemy wszelkie możliwości, by zdobyć pieniądze na kolejne komputery. Będziemy składać wniosek do Inicjatywy Środkowoeuropejskiej, skąd chcemy pozyskać blisko 35 tys. euro na zakup kolejnych 63 laptopów – zapowiada prezydent.

Jak wskazują samorządowcy z Rudy Śląskiej o środki te będzie bardzo ciężko, gdyż wnioskować mogą o nie praktycznie wszystkie kraje Europy Środkowej i Europy Południowo-Wschodniej dotknięte epidemią koronawirusa.

Łatwo nie będzie, ale wychodzę z założenia, że gdy jest choćby cień szansy na zdobycie pieniędzy dla miasta, to trzeba z tego korzystać – deklaruje Grażyna Dziedzic.

Źródło: Urząd Miasta Ruda Śląska

Zobacz również:

Koronawirus i kwarantanna pozbawiły nas niektórych dotychczasowych aktywności. Wiele stref życia przeniosło się obecnie do świata wirtulanego. Internet trochę pomaga nam przetrwać ten trudny czas. Poniżej nasze pomysły dotyczące zajęć i aktywności online 🙂
Zabawy dla dzieci w domu – kilka propozycji 🙂 Te pomysły urozmaicą Wam czas kiedy nie można wyjść z domu. Nie trzeba kupować drogich gier i zabawek, żeby miło i twórczo spędzić czas!

Komentarze (0)

Możliwość komentowania została wyłączona.

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.