„Mała książka – wielki człowiek”

2020-10-15 18:22 M&M mama BajkiCzytamyDzieckoEdukacjaKsiążki dla dzieci

Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. W ramach projektu dzieci przedszkolne (roczniki 2014-2017), które wypożyczą książkę, otrzymają Wyprawkę Czytelniczą wraz z Kartą Małego Czytelnika.

Akcja ma zachęcić najmłodszych, jak i rodziców, do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Wyprawka czytelnicza dla każdego dziecka

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą. Znajduje się w niej m.in. książka „Pierwsze czytanki dla…”, zawierająca utwory wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, m.in. Joanny Papuzińskiej, Wandy Chotomskiej, Czesława Janczarskiego czy Hanny Januszewskiej. Publikację zilustrowali artyści Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak.

W wyprawce znajduje się również Karta Małego Czytelnika, do której zbiera się naklejki za wypożyczone książki. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Do tej pory Wyprawki Czytelnicze odebrało blisko 300 tys. przedszkolaków

W tym roku do projektu zgłosiło się 5861 bibliotek posiadających oddziały dziecięce – to o ponad 700 placówek więcej niż w roku ubiegłym i aż 75% wszystkich bibliotek publicznych w Polsce.

W Rudzie Śląskiej wyprawki można odbierać we wszystkich otwartych filiach MBP, czyli nr 18 w Halembie, nr 21 w Bykowinie, nr 4 w Nowym Bytomiu, nr 16 w Rudzie i nr 15 w Kochłowicach, a także w Stacji Biblioteka w Chebziu, Bibliotece Ficinus w Wirku oraz w Centrum Inicjatyw Społecznych „Stary Orzegów”. Placówki są otwarte od poniedziałku do piątku od godz. 11.00 do 13.00 oraz od 14.00 do 17.00. Zewzględu na sytuację epidemiczną pozostałe filie na razie pozostają zamknięte.

mała książka wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Źródło: Urząd Miasta Ruda Śląska

Zobacz również:

Rudzka mAPPka

Rudzka mAPPka
Rudzka mAPPka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.