Wystartowała platforma MOJEeKINO.PL

2020-05-25 18:05 M&M mama Atrakcje dziecięceDzieckoZajęcia online

Katowickie Kino Światowid gra wirtualnie. Będziecie mogli zobaczyć najlepsze filmy i specjalnie wybrane studyjne nowości.

Instytucja Filmowa Silesia Film i Kino Światowid w Katowicach zapraszają do wirtualnego kina na MOJEeKINO.PL

Repertuar będzie cyklicznie zmieniany i wzbogacany o spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe.

Silesia Film zachęca widzów swoich wszystkich kin, by na platformie wybierali Kino Światowid w Katowicach: w ten sposób wspierają również pozostałe kina studyjne Silesii Film: Kino Kosmos, Kinoteatr Rialto w Katowicach, Kino Bałtyk w Raciborzu i Kino Janosik w Żywcu.

W czwartek, 21 maja ruszyło długo wyczekiwane przez widzów największe na świecie wirtualne kino – platforma kin studyjnych MOJEeKINO.PL. To wyjątkowe miejsce w sieci, które w dobie spowodowanego epidemią koronawirusa zastoju umożliwi kinom zachowanie niepowtarzalnej więzi, jaką tworzą z widzami w swoich tradycyjnych przestrzeniach. Do innowacyjnego projektu Stowarzyszenia Kin Studyjnych przyłączyło się ponad 40 kin z artystycznym repertuarem z całego kraju, w tym również prowadzone przez Instytucję Filmową Silesia Film Kino Światowid w Katowicach.

Światowid wirtualnie, platforma MOJEeKINO.PL
Światowid wirtualnie, platforma MOJEeKINO.PL

Na MOJEeKINO.PL na początek będzie można wybierać spośród blisko 60 filmów w 14 kategoriach. Znajdziemy tam filmy m.in. filmy obyczajowe, biograficzne, komedie, dramaty, kino familijne, animacje, filmy muzyczne czy dokumenty. Ilość filmów będzie systematycznie wzrastać, a repertuar – podobnie jak w kinie tradycyjnym – będzie cyklicznie zmieniany i wzbogacany o spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe – najbliższy – Wiosna Filmów – startuje już 29 maja. Część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Ceny biletów – od 10 zł do 18 zł – w zależności od filmu.

Światowid wirtualnie, platforma MOJEeKINO.PL
Światowid wirtualnie, platforma MOJEeKINO.PL

#wybieramswiatowid

Filmy można oglądać w swoim ulubionym kinie: można wybrać je przy zakupie biletu na konkretny film, można również wybrać swoje ulubione kino już na początku – klikając w tym celu na zakładkę „KINA” i wybierając kino, które lubimy, którego wyborom ufamy i które chcemy wesprzeć. Każde z kin ma możliwość przygotowania swojego własnego repertuaru i filmowych rekomendacji dla widzów, co sprawia, że zachowuje ono swój indywidualny charakter i kinową unikatowość.

Kino Światowid w Katowicach, znane ze szczególnej społeczności widzów, jaka się wokół niego wytworzyła, również przygotowało swój unikatowy repertuar i filmowe polecenia. Znajdziemy wśród nich zarówno kino arthousowe, które cenią bywalcy Światowida – np. „Biały, biały dzień” (2019) Hlynura Palmasona, nominowany do Oscara® dokument Binga Liu „Jutro albo pojutrze” (2018) czy portugalski „Towar” (2018) z Michaliną Olszańską albo prezentowaną w ramach pokazu specjalnego 22 maja „Asystentkę” (2019) Kitty Green, ale także filmowe rekomendacje wybrane z myślą o stałych bywalcach innych kin studyjnych Instytucji Filmowej Silesia Film. Miłośników tematyki górskiej, z której słynie Kinoteatr Rialto, zainteresuje z pewnością biograficzny dokument „Dreamland” (2018) poświęcony Maciejowi Berbece, a fanom Rialtowej Sceny Muzycznej Kino Światowid proponuje dokument „Kult. Film” (2019). Widzom zainteresowanych klasyką kina – stałym bywalcom Kina Kosmos, ale i Klubu Konesera w raciborskim Kinie Bałtyk czy Klubu Filmowego w żywieckim Janosiku – Światowid przypomina biograficzny dokument o jednym z najważniejszych współczesnych reżyserów – „Michael Haneke. Zawód: reżyser” (2013) oraz niezwykły  obraz „Twarze. Plaże” (2017), w którym ikona francuskiej Nowej Fali – Agnès Varda łączy siły z młodym francuskim artystą i razem przemierzają francuskie peryferie dokumentując ginące mikroświaty. Światowid nie zapomniał również o najmłodszych widzach – w ofercie MOJEeKINO.PL znajdziemy wiele ciekawych pozycji filmowych dla dzieci, które rekomenduje katowickie kino, w tym wszystkie zekranizowane odcinki serii „Basia”.

kino dla dzieci, Basia

Filmowa przestrzeń w internecie

Zależy nam, by widzowie każdego z naszych kin znaleźli na MOJEeKINO.PL coś dla siebie: chcemy tak przygotować repertuar, żeby było to miejsce, w którym nie tylko miłośnicy Światowida, ale także bywalcy Rialta, Kosmosu, Bałtyku czy Janosika znajdą swoją filmową przestrzeń. Jednocześnie zachęcamy wszystkich naszych widzów do kupowania na platformie MOJEeKINO.PL biletów do Kina Światowid w Katowicach: w ten sposób mogą wesprzeć wszystkie nasze kina: Kino Kosmos, Kinoteatr Rialto i Kino Światowid w Katowicach, Kino Bałtyk w Raciborzu i Kino Janosik w Żywcu. – mówi Silesia Film.

Więcej informacji oraz regulamin korzystania z platformy na stronie www.mojeekino.pl

Strona Kina Światowid w Katowicach na platformie MOJEeKINO.PL: https://mojeekino.pl/show/kino-swiatowid-katowice

Zapraszamy widzów do wirtualnego Kina Światowid w Katowicach:

Komentarze (0)

Możliwość komentowania została wyłączona.

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.