Zajęcia dla dzieci Dąbrowa Górnicza

2020-04-02 18:13 M&M mama Atrakcje dziecięceDzieckoEdukacjaMuzykaNauka języków obcychZabawa

Im wcześniej zadbamy o ogólny rozwój malucha, tym lepiej. Nasze dziecko nie tylko miło spędzi czas, ale też rozwinie kreatywność i inne umiejętności.

W Dąbrowie Górniczej nie brakuje propozycji zajęć dla dzieci w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Poniżej kilka informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!

Zajęcia edukacyjne dla malucha 

Decyzja o zapisaniu dziecka na zajęcia dodatkowe to dopiero połowa sukcesu! Niezwykle ważną sprawą jest wybór takich zajęć. Pamiętajmy, że powinny być one dostosowane nie tylko do wieku dziecka, ale również do jego zainteresowań i hobby. Co do wyboru mamy w Dąbrowie Górniczej? 

Zajęcia teatralno-recytatorskie 

Warsztaty teatralno-recytatorskie z pewnością przypadną do gustu maluchom, które dobrze czują się na scenie. Program obejmuje naukę technik mowy, ćwiczenia dotyczące pracy nad tekstem, zajęcia z zakresu ruchu scenicznego, pracy w monologu, dialogu czy grupie scenicznej. Takie warsztaty organizuje Pałac Kultury Zagłębia zlokalizowany na Placu Wolności 1 w Dąbrowie Górniczej.  

Zajęcia taneczne 

Zajęcia taneczne niemal od zawsze cieszą się powodzeniem wśród maluchów. Podczas takich zajęć nasza pociecha nauczy się nie tylko tańczyć, ale też popracuje nad koordynacją ruchową czy koncentracją. W zależności od preferencji dziecka zdecydować się możemy na: 

 • balet
 • taniec nowoczesny
 • dance mix
 • breakdance 
 • rytmikę 
 • street dance
 • taniec jazzowy 
 • i inne

Zajęcia taneczne w Dąbrowie Górniczej organizowane są w kilku miejscach, są to: 

 • Pałac Kultury Zagłębia Plac Wolności 1 
 • Szkoła tańca Fit Freak przy ul. Sobieskiego 12 
 • Active Dance przy ulicy Topolowej 48 
 • Studio tańca i fitness Express przy ulicy Kasprzaka 46/7 
 • Ale Fajnie przy ulicy Kasprzaka 46.

Plastyka 

Zajęcia plastyczne to kolejna z propozycji. Wybierać możemy plastyką, malarstwem, ceramiką, rysunkiem ilustracyjnym, zajęciami manualnymi i wieloma innymi. 

Zajęcia plastyczne na terenie Dąbrowy Górniczej odbywają się pod poniższymi adresami:

 • Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej przy ulicy 3 Maja 30 
 • Pałac Kultury Zagłębia Plac Wolności 1. 

Warsztaty muzyczne 

Nauka gry na instrumencie to kolejne z proponowanych zajęć dla najmłodszych. Propozycji jest naprawdę wiele, gra na skrzypcach, gra na gitarze, na perkusji, gitarze elektrycznej, gra na pianinie itd. Takie warsztaty organizują między innymi: 

 • Ale Fajnie przy ulicy Kasprzaka 46 
 • Pałac Kultury Zagłębia Plac Wolności 1 
 • Zespół Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka ulica Wirgiliusza Grynia 17. 

Nauka języków obcych 

Nauka języków obcych z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Dobrze więc zapisać malucha na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego czy  hiszpańskiego. Zajęcia odbywają się pod poniższymi adresami:

 • Ale Fajnie przy ulicy Kasprzaka 46 
 • Szkoła Języków Obcych PERFEKT przy ulicy Armii Krajowej 7c 
 • British School przy ulicy Kościuszki 27.

Czas wolny – fajne zajęcie dla dzieci 

Oczywiście oprócz zajęć edukacyjnych dobrze też zorganizować maluchowi czas wolny, godnymi uwagi propozycjami w Dąbrowie Górniczej i okolicach, są: 

 1. Bawialnia w Centrum Formy ‒ bajkowe motywy, basen z kulkami, trzypoziomowy zamek, tor przeszkód i moc innych atrakcji sprawią, że maluch będzie w swoim żywiole. 
 2. Aquapark Nemo – zjeżdżalnie, baseny wewnętrzne i zewnętrzne, grota solna z pewnością przypadną do gustu maluchowi. 
 3. Egzotarium ‒ to  obiekt wystawienniczo-edukacyjny, w którym obejrzeć można różne gatunki roślin i zwierząt, na przykład żółwie, ryby czy krokodyla nilowego. 
 4. Spacer ‒ dzieciom nie trzeba wiele do szczęścia, czasem wystarczy wyłącznie chwila uwagi, na przykład wspólny spacer. 

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe? 

Podczas różnego typu zajęć maluch nie tylko miło spędzi czas, ale też nabierze nowych umiejętności i poszerzy wiedzę o świecie. Co więcej, zajęcia grupowe są doskonałym sposobem, by dziecko nawiązało nowe znajomości i zintegrowało się z rówieśnikami.  

Dobrze też pamiętać o tym, że różnego typu warsztaty i fajnie zorganizowany czas wolny są dużo lepszym rozwiązaniem niż oglądanie telewizji czy granie w gry komputerowe. 

Podsumowanie 

W Dąbrowie Górniczej i w okolicach znajdziemy wiele propozycji zajęć dla dzieci. Do wyboru mamy zajęcia, dzięki którym dziecko rozwinie różnego typu umiejętności, na przykład taniec, warsztaty teatralne czy zajęcia plastyczne. Dobrze też fajnie zorganizować dziecku czas wolny, zabrać pociechę na basen, do bawialni czy na zwykły spacer.

Zobacz również:

Na Śląsku znajdziemy mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Niezależnie od tego czy za oknem będzie słonecznie, czy szaro i ponuro, o nudzie nie ma mowy.
Mieszkańcy Jaworzna i okolic chętnie odwiedzają Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej. Znajduje się on w dawnym kamieniołomie Sadowa Góra. To miejsce, w którym możemy wypocząć na łonie natury. Przestrzeni na zabawę i rekreację jest naprawdę sporo bo aż 8 hektarów.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.