Zespół Happy Choir śpiewająco zachęca do akcji #zostajewdomu

2020-03-20 17:06 M&M mama DzieckoEdukacjaKoronawirusMuzykaSzkołaZdrowie i choroba

Po raz kolejny Happy Choir Skłodowska udowadnia, że muzyka łączy. Przed Tobą apel uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej i Prywatnego LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej. Jeśli jesteś uczniem lub studentem – bądź odpowiedzialny za siebie oraz innych i zostań w domu!

W polskich szkołach trwa obecnie edukacja online a w sieci pojawia się bardzo dużo artykułów o tym, jak pracować z uczniami. Zespół Happy Choir w obliczu obecnej sytuacji nie został obojętny.

#zostajewdomu

– Wraz z moimi uczniami chcieliśmy włączyć się w akcję #zostajewdomu, zwracając uwagę na to jak istotne jest obecnie wzięcie odpowiedzialności za zdrowie swoje i najbliższych. W jeden dzień udało nam się z własnych domów nagrać na nowo teledysk promujący inicjatywę. Bazę do niego stanowi dźwięk coveru, który nagraliśmy wspólnie w czerwcu 2018 roku. W naszej pierwszej wersji Ci sami uczniowie z radością śpiewają chodząc po ulicach miasta. Teraz tekst refrenu utworu „Początek” „Ja nie chce iść pod wiatr” nabrał dla nas zupełnie nowego znaczenia. relacjonuje Aleksandra Jabłońska-Błokowska, opiekun grupy

Posłuchajcie nagrania i sami włączcie się w akcję:

W tą szybką realizację udało się włączyć rodziców, rodzeństwo, nauczycieli, absolwentów, którzy dawno skończyli już edukację w szkole.

– Na sam koniec zaśpiewał dla nas nasz absolwent Kasjan Cieśla – półfinalista tegorocznej edycji The Voice of Poland, który włączył się w akcję. Nasi młodzi wokaliści pokazują swoim działaniem nie tylko to, że można w domu spędzać czas, ale przede wszystkim, że można być razem w działaniu online! Jestem ich nauczycielem i doskonale wiem, że zostając w domach muszą obecnie mierzyć się ze stresem i obawami o zdrowie swoich bliskich. Ten teledysk pozwolił im poczuć, że mimo odległości nie są sami. Udowodnił, że możemy ze sobą współpracować – a to wspaniała idea, która przyświeca nam od zawsze.

Szkoła jest tam, gdzie są uczniowie

Szkoła – Prywatna SP i Prywatne LO im. Marii Skłodowskiej – Curie od zawsze stawia na umiejętności społeczne – na współprace, odpowiedzialność, sprawną komunikację. Ten domowy teledysk jest dowodem, że szkoła nie kończy się w jej budynku. Sprawmy by idea dotarła do jak najszerszego grona odbiorców – tych młodych, aby czuli istotę pozostania w domu, tych starszych – aby wiedzieli, że wspólnie chcemy się o nich troszczyć, do szkół – aby uwierzyły w moc edukacji na odległość. Zapraszamy wszystkich do tej akcji.

Zespół Happy Choir

Prosimy dołącz do nas!

Wyślij nasze przesłanie w świat, a jeśli Ty, Twoja klasa, Twoja szkoła, uczelnia, organizacja, chcecie włączyć się do działania – to mamy pomysł! Do 22 marca 2020 wyślij na nasz adres mailowy krótki film, w którym śpiewasz „Początek” spędzając czas w domu. Jeśli możesz pokaż w nim hashtag – #zostajewdomu. Z nagrań stworzymy wspólnie wersję ogólnopolską!

Swoje nagrania wyślij na ten adres: przerywnikdg@gmail.com

Wszystkie pytania należy kierować do Pani Aleksandry Jabłońskiej-Błokowskiej.

Dołącz do newslettera

Zostaw swój adres mailowy i bądź na bieżąco.

Please wait...

Dziękujemy!

Zobacz również:


Komentarze (0)

Możliwość komentowania została wyłączona.

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.