Mini Muzeum Kina w Mysłowicach

Kolejne dobre wieści płyną z Kultowego Kinoteatru Znicz! Ekspozycja stała „Minimuzeum Kina” ponownie będzie dla Was dostępna.

Nie zmieniają się zasady otwarcia – godzinę przed każdą projekcją filmową na zwiedzających czekać będzie Minikustosz, który opowie o historii mysłowickich kin, zdradzi tajniki pracy kinooperatora i pokaże jak działały kiedyś projektory taśmowe.

Zmienią się jednak zasady przyjmowania gości w Minimuzeum – jednorazowo zaprosić będzie można 4 osoby, należy też zadbać o zasłanianie nosa oraz ust i dezynfekcję rąk.

mini muzeum kina mysłowice

9.09.2019

W Mysłowicach powstaje Mini Muzeum Kina – przekaż eksponaty

W MOK Brzezinka trwają przeobrażenia placówki w Kultowy Kinoteatr Znicz. To miejsce ma szansę stać się perłą w swojej klasie na mapie całego regionu. W pomieszczeniu kinooperatora, w którym swego czasu obsługujący nadzorował projekcje filmowe wyświetlane z taśm szpulowych na projektorze 35 mm, powstaje wyjątkowe miejsce – Mini Muzeum Kina.

Będzie to atrakcja nie tylko dla kinomaniaków – każdy zainteresowany będzie mógł wejść, zobaczyć „jak to kiedyś było”, dotknąć zachowanego sprzętu, spróbować nałożyć taśmę czy dowiedzieć się różnych ciekawostek historycznych.

OGŁOSZENIE: Zbieramy eksponaty!

Jeśli w piwnicy czy na strychu zalegają Ci niepotrzebne przedmioty, które mogą uatrakcyjnić nasz zbiór eksponatów – podziel się nimi! Poszukujemy w szczególności:

🎞 klisz,

🎞 starych, lecz działających rzutników na klisze,

🎞 starych telewizorów, np. z drewnianą skrzynią, czarno-białych, kineskopowych etc.,

🎞 baterii z recyklingu do stworzenia kinowego akumulatora,

🎞 dużo taśm filmowych.

mini muzeum kina mysłowice

Jeśli masz coś, co chciałbyś przekazać i zostać oficjalnym darczyńcą Mini Muzeum Kina – skontaktuj się z nami: nbaranowska@m-ok.pl, tel. 570 401 539.

Obiecujemy solennie zaopiekować się przekazanymi eksponatami oraz do maksimum wydłużyć ich życie!

Czytaj również:

Rudzka mAPPka

Rudzkie Muzeum Miejskie opracuje aplikację, która umożliwi porównanie istniejącej przestrzeni miejskiej z tą, która była przed laty. Będzie można w niej zaplanować spacer po wszystkich dzielnicach miasta i korzystać, jak z mobilnego źródła wiedzy.

Gra Silesia GO! Rajd po województwie śląskim

Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach zaprasza do zapoznania się z autorską grą edukacyjną dla dzieci i młodzieży Silesia GO! Rajd po województwie śląskim.

Jak oswoić dziecko ze szkołą?

Dzieci potrzebują nie dni, a miesięcy by dostosować się do życia w szkole. Na początku gromadzą wiedzę o zasadach w niej obowiązujących. Testują również co im wolno, a co nie.

jak oswoić szkołę

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lokalizacja

Mini Muzeum Kina w Mysłowicach

Laryska 5, Mysłowice, Polska

Reklama

Ostatnio dodane

Palmiarnia w Gliwicach
Gliwice
Palmiarnia w Gliwicach
6, Aleksandra Fredry, 44-100 Gliwice, Polska
Małe Centrum Nauki Sowa
Zawiercie
Małe Centrum Nauki SOWA Zawiercie
3 Maja 4, 42-400 Zawiercie, Polska
1000 Klocków
Katowice
1000 Klocków
1000 Klocków, Zawiszy Czarnego, Katowice, Polska
kolejkowo
Gliwice
Kolejkowo
Kolejkowo, Pszczyńska, Gliwice, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.