Mini Muzeum Kina w Mysłowicach

Kolejne dobre wieści płyną z Kultowego Kinoteatru Znicz! Ekspozycja stała „Minimuzeum Kina” ponownie będzie dla Was dostępna.

Nie zmieniają się zasady otwarcia – godzinę przed każdą projekcją filmową na zwiedzających czekać będzie Minikustosz, który opowie o historii mysłowickich kin, zdradzi tajniki pracy kinooperatora i pokaże jak działały kiedyś projektory taśmowe.

Zmienią się jednak zasady przyjmowania gości w Minimuzeum – jednorazowo zaprosić będzie można 4 osoby, należy też zadbać o zasłanianie nosa oraz ust i dezynfekcję rąk.

mini muzeum kina mysłowice

9.09.2019

W Mysłowicach powstaje Mini Muzeum Kina – przekaż eksponaty

W MOK Brzezinka trwają przeobrażenia placówki w Kultowy Kinoteatr Znicz. To miejsce ma szansę stać się perłą w swojej klasie na mapie całego regionu. W pomieszczeniu kinooperatora, w którym swego czasu obsługujący nadzorował projekcje filmowe wyświetlane z taśm szpulowych na projektorze 35 mm, powstaje wyjątkowe miejsce – Mini Muzeum Kina.

Będzie to atrakcja nie tylko dla kinomaniaków – każdy zainteresowany będzie mógł wejść, zobaczyć „jak to kiedyś było”, dotknąć zachowanego sprzętu, spróbować nałożyć taśmę czy dowiedzieć się różnych ciekawostek historycznych.

OGŁOSZENIE: Zbieramy eksponaty!

Jeśli w piwnicy czy na strychu zalegają Ci niepotrzebne przedmioty, które mogą uatrakcyjnić nasz zbiór eksponatów – podziel się nimi! Poszukujemy w szczególności:

? klisz,

? starych, lecz działających rzutników na klisze,

? starych telewizorów, np. z drewnianą skrzynią, czarno-białych, kineskopowych etc.,

? baterii z recyklingu do stworzenia kinowego akumulatora,

? dużo taśm filmowych.

mini muzeum kina mysłowice

Jeśli masz coś, co chciałbyś przekazać i zostać oficjalnym darczyńcą Mini Muzeum Kina – skontaktuj się z nami: nbaranowska@m-ok.pl, tel. 570 401 539.

Obiecujemy solennie zaopiekować się przekazanymi eksponatami oraz do maksimum wydłużyć ich życie!

Czytaj również:

Rudzka mAPPka

Rudzkie Muzeum Miejskie opracuje aplikację, która umożliwi porównanie istniejącej przestrzeni miejskiej z tą, która była przed laty. Będzie można w niej zaplanować spacer po wszystkich dzielnicach miasta i korzystać, jak z mobilnego źródła wiedzy.

Gra Silesia GO! Rajd po województwie śląskim

Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach zaprasza do zapoznania się z autorską grą edukacyjną dla dzieci i młodzieży Silesia GO! Rajd po województwie śląskim.

Jak oswoić dziecko ze szkołą?

Dzieci potrzebują nie dni, a miesięcy by dostosować się do życia w szkole. Na początku gromadzą wiedzę o zasadach w niej obowiązujących. Testują również co im wolno, a co nie.

jak oswoić szkołę

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Lokalizacja

Mini Muzeum Kina w Mysłowicach

Laryska 5, Mysłowice, Polska

Reklama

Ostatnio dodane

Zatopiona Kopalnia Bibiela - Pasieki
Miasteczko Śląskie
Zatopiona Kopalnia Bibiela - Pasieki
Bibiela, Miasteczko Śląskie, Polska
wodny park tychy
Tychy
Wodny Park Tychy
Wodny Park Tychy, Sikorskiego, Tychy, Polska
Pogoria III
Dąbrowa Górnicza
Kąpielisko Pogoria III
Pogoria III, Dąbrowa Górnicza, Polska
park wodny tarnowskie góry
Tarnowskie Góry
Park Wodny i Hala Sportowa w Tarnowskich Górach
Park Wodny, Obwodnica, Tarnowskie Góry, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.