Wodny Park Tychy

Wspaniały relaks w nowoczesnym Parku Wodnym w Tychach. Gwarantowana dobra zabawa niezależnie od wieku!

Już w strefie wejścia czeka na nas pierwsza atrakcja – Inteligenty (a do tego nawet przystojny) Witacz 🙂 To taki wirtualny pracownik, który mówi „dzień dobry” i dostarcza wszystkich niezbędnych informacji o Wodnym Parku Tychy. Dzięki zastosowaniu sensorów typu kinect każdy może wejść w interakcję z Witaczem i uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania. Dowiemy się np. gdzie są szatnie oraz poszczególne strefy. Witacz udzieli również informacji o aktualnych promocjach.

wodny park tychy
Wodny Park Tychy

Strefa rekreacyjna – raj dla młodszych i starszych

Powierzchnia największego basenu w tej strefie to blisko 400m2. Główną atrakcją jest sztuczna fala uruchamiana podczas cyklicznych seansów. Można poczuć się jak w morzu 🙂 A nieopodal znajduje się rwąca rzeka, porywająca w wir niezapomnianej zabawy. Chwilę odpoczynku znajdziemy przy gejzerach, wodospadach i biczach wodnych.


W basenie zamontowano specjalne głośniki, które prezentują akustyczne bogactwo podwodnego świata. Po zanurkowaniu usłyszymy m.in. odgłosy delfinów i fok, pękającego lodu czy napływającego statku.
Z głównym basenem połączona jest błękitna zatoka o powierzchni 81m2. Tu znajdziemy odprężenie i relaks. Pomagają w tym podwodne gejzery, masażery oraz leżanki wodne z masażem powietrznym.

wodny park tychy

Coś ekstra dla najmłodszych czyli strefa zabawek mokrych

Największą atrakcją tego miejsca jest batyskaf wyposażony w liczne zabawki interaktywne. Dzieci naprawdę świetnie się w nim bawią a latem mogą przejść bezpośrednio do strefy zewnętrznych brodzików poprzez śluzę. Na piętrze batyskafu znajduje się podest zjeżdżalni oraz armatka wodna, skierowana na nieckę basenową.

wodny park tychy
Wodny Park Tychy

Po zjeździe również czekają atrakcje w brodziku z ciepłą wodą – armatki wodne, gejzery, wodospady, fontanny, jeżyki wodne czy grota skarbów. Dodatkowo obok brodzika znajduje się strefa zabawek suchych z „małpim gajem”.

Wodny Park Tychy

Strefa sportowa

Basen sportowy ma długość 25 metrów i szerokość 12,5 metra. Podzielony został na 6 torów, dzięki czemu zapewnia optymalne warunki zarówno do sportowego jak i rekreacyjnego pływania.

Wodny Park Tychy

W strefie sportowej znajdziemy również basen z ruchomym dnem. Basen ten ma długość 12,5m i szerokość 8m. Dzięki zmiennej głębokości wody jest wielofunkcyjnym miejscem, w którym odbywają się różnorodne zajęcia, kursy pływania i treningi. Odbywają się tu też zajęcia dla najmłodszych od 4 miesiąca do 4 roku życia (mama/tata). Spotkania w wodzie umożliwiają oswojenie się z wodą, stymulację rozwojową a przy okazji stanowią świetną zabawę. Kolejne zajęcia dla najmłodszych to „Od Przedszkolaka do super pływaka” i są one przeznaczone dla dzieci od 4 do 6 roku życia. To takie pływackie przedszkole, czyli pierwszy etap nauki pływania. Ruchome dno może znajdować się na dowolnej wysokości od 30cm do 180cm.

Atrakcji i udogodnień jest znacznie więcej

 • Most linowy, który na pewno zrobi wrażenie na najmłodszych
 • Wanny SPA zlokalizowane na piętrze w strefie ciszy i wypoczynku dla dorosłych
 • Kaldarium
 • Baseny zewnętrzne i zjeżdżalnie (między innymi multimedialna, pontonowa oraz dla ekstremalnie odważnych – zjeżdżalnia rakietowa, w której na samym starcie traci się grunt pod nogami, a potem następuje zjazd z przeciążeniem równym prawie trzykrotnemu przyspieszeniu ziemskiemu)
 • Lustro wirtualne
 • Misja H20 (gra interaktywna zachęcająca do odkrywania punktów rozmieszczonych na terenie całego obiektu) i sala map
 • Strefa surfingu
 • Strefa saun i łaźni piwnych
 • Wodna Akademia
 • SPA Książęce
 • Gastronomia w strefie wejścia i w strefie rekreacyjnej
 • Przewijalnia dla niemowląt

Pamiętajcie o klapkach bo w niektórych miejscach jest naprawdę ślisko!

Plan obiektu Wodny Park Tychy

Źródło: Wodny Park Tychy

Czytaj również nasze najnowsze artykuły:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lokalizacja

Wodny Park Tychy

Wodny Park Tychy, Sikorskiego, Tychy, Polska

Reklama

Ostatnio dodane

Pogoria III
Dąbrowa Górnicza
Kąpielisko Pogoria III
Pogoria III, Dąbrowa Górnicza, Polska
park wodny tarnowskie góry
Tarnowskie Góry
Park Wodny i Hala Sportowa w Tarnowskich Górach
Park Wodny, Obwodnica, Tarnowskie Góry, Polska
Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Zamek Pszczyna
Pszczyna
MUZEUM ZAMKOWE W PSZCZYNIE
Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Brama Wybrańców, Pszczyna, Polska
Kolejka Wąskotorowa w Rudach
Rudy
Kolejka Wąskotorowa w Rudach
Kolejka Wąskotorowa Rudy, Szkolna, Rudy, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.