Rekrutacja do Akademii Pana Kleksa

animacjedla rodzinzabawazajęcia artystycznezajęcia dla dzieci w wieku szkolnymzajęcia kreatywne

Akademia Pana Kleksa, to jedyny taki uniwersytet dziecięcy w Polsce! Rekrutacja trwa do 19 września. Zajęcia będą miały formę warsztatów, a w ich prowadzenie zaangażowani będą naukowcy, artyści, popularyzatorzy wiedzy i specjaliści z czołowych śląskich uczelni.

Przygotujcie się na zupełnie nowy wymiar edukacji! Akademia Pana Kleksa to bowiem coś więcej niż zwykła szkoła. Właśnie ruszyła rekrutacja, która potrwa do 19 września.

Zapisy do Akademii Pana Kleksa

Rusza pierwszy semestr Akademii Pana Kleksa 2020/2021. Zajęcia mają na celu pokazywanie najmłodszym, że nauka nie musi być nudna.

Jak działa Akademia?

  • 1 semestr Akademii to 4 rozwijające spotkania w soboty (jedna sobota w miesiącu)
  • każde sobotnie spotkanie to 2 warsztaty (grupa młodsza 2x 45 min, grupy starsze 2x 60 min)
  • uczestnik kończy w semestrze 8 warsztatów z różnych dziedzin (medycyna, astronomia, sztuka, mnemotechniki, konstrukcje itd.)
  • prowadzący; wykładowcy z najlepszych śląskich uczelni
  • grupy dostosowane do wieku
  • nauka przez doświadczenia i kreatywne eksperymentowanie
  • miejsce: nowoczesne sale warsztatowe Bajki Pana Kleksa, Porcelanowa 23, Katowice
  • indeks Akademii dla uczestników
akademia pana kleksa

„Misją Akademii Pana Kleksa jest pokazanie dzieciom, że nauka nie musi być nudna. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy miejsce w Bajce Pana Kleksa, pierwszym Centrum Kultury, Nauki i Zabawy, w którym będą mogły odkrywać swoje pasje poprzez niesztampowe, kreatywne zajęcia, umożliwiające eksperymentowanie i rozwijanie potrzeby zdobywania wiedzy. Pokażemy im, że świat można poznawać inaczej niż tylko z poziomu szkolnej ławy czy za pomocą smartfonu, komputera i telewizji. Nauczymy je jak rozpoznać swoje uzdolnienia i predyspozycje, pokażemy inną, pasjonującą stronę nauki” – mówi Magda Ćwieląg, dyrektor projektu Akademia Pana Kleksa.

Czego nauczymy się w Akademii Pana Kleksa?

Uczestnicy Akademii Pana Kleksa wezmą udział w inspirujących warsztatach z różnych dziedzin nauk ścisłych, humanistycznych i sztuki. Zajęcia będą dotyczyć świata zmysłów, tajników hydrotechniki, w ramach których będzie można dowiedzieć się jak uzdatnia się wodę i oczyszcza ścieki. Ponadto adepci Akademii zbudują układ planetarny, zgłębią wiedzę na temat działania wulkanów, staną się chemicznymi detektywami, a może nawet odnajdą w sobie muzykę i dowiedzą się jak gra ciało człowieka. Poznają ekonomię dnia codziennego, będą tworzyć dzieła sztuki z niepotrzebnych przedmiotów, zostaną konstruktorami, a także nauczą się uczyć efektywnie.

Program zajęć Akademii Pana Kleksa powstał we współpracy ze specjalnie powołaną do tego Radą Programową, w skład której wchodzą przedstawiciele czołowych śląskich uczelni.

Są to prof. dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska z Politechniki Śląskiej, dyrektor Centrum Popularyzacji Nauki, prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Grażyna Darłak z Akademii Muzycznej w Katowicach, Katarzyna Franke
z Uniwersytetu Ekonomicznego, prof. dr hab. Sławomir Smyczek z Uniwersytetu Ekonomicznego oraz prof. dr hab. Lesław Tetla z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Jak działa Akademia Pana Kleksa?

Zajęcia w Akademii Pana Kleksa przeznaczone są dla dzieci od 5 do 12 roku życia. Młodzi adepci spotykają się w wybrane weekendy w 3 grupach dostosowanych do wieku uczestników. W grupie Szpaka Mateusza będą uczyć się dzieci w wieku 5-6 lat, w grupie Królowej Aby dzieci w wieku 7-9 lat, a w grupie Robota Silvera dzieci w wieku 10-12 lat. W semestrze przewidzianych jest 5 zjazdów, podczas których odbędzie się 10 warsztatów. Spotkania odbywają się w wybrane soboty, raz w miesiącu.

Informacja praktyczne

Kursy Akademii Pana Kleksa będą odbywały się na trzecim poziomie Bajki Pana Kleksa, w nowych przestrzeniach centrum, na które składają się nowoczesne sale warsztatowe.

Czesne za semestr Akademii Pana Kleksa wynosi 799 zł  z możliwością płatności w dwóch ratach. Więcej informacji o projekcie wraz z opisem zajęć i listą wykładowców można znaleźć na stronie www.bajkakleksa.pl/akademia-pana-kleksa.

***

O Bajce Pana Kleksa

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-09-19 do 2020-09-19

adres
Bajka Pana Kleksa, Porcelanowa, Katowice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.