List do Dzieciątka – można jeszcze pomóc

2019-11-25 19:13 M&M mama Dziecko

Mamy bardzo dobre wiadomości. Wszystkie listy znalazły już swoich właścicieli – „Dzieciątka” 🙂 To jednak nie koniec akcji. Z artykułu dowiecie się jak jeszcze można ją wesprzeć.

O akcji List do Dzieciątka pisaliśmy na początku października. Teraz już wiemy, ze dzieci dostaną swoje wymarzone prezenty!

Dzieci otrzymają prezenty przygotowane przez uczestników akcji „List do Dzieciątka” tuż przed Wigilią. W przedświąteczne popołudnie, pedagodzy spotkają się z dziećmi przy choince. Ten czas będzie spędzony tak, jak powinien wyglądać w gronie rodzinnym. Dzieci będą jeść wigilijne przysmaki, śpiewać kolędy, rozmawiać o Bożym Narodzeniu.

Akcja „List do Dzieciątka” zorganizowana jest dla podopiecznych placówki wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej, którzy biorą udział  w projekcie „Podwórka bez przemocy – program z zakresu pedagogiki podwórkowej w rejonie Bobrka, Rozbarku i Śródmieścia” a także dla rodzeństwa tych dzieci oraz zaprzyjaźnionych wychowanków placówki  – dzieci, z którymi pedagodzy pracowali w minionych latach.

Jak można pomóc

Wspierać akcję List do Dzieciątka można na kilka sposobów:
1. Finansowo – poprzez wypełnienie tego samego formularza, w którym jednak nie zgłaszamy się już do przygotowania prezentu (bo ten termin już minął), ale możemy wybrać wartość cegiełki, którą zasilimy akcję.
2. Materialnie – słodycze: można zebrać/zakupić słodycze i przekazać do Bytomia (ul. Matki Ewy 1). Słodkości zostaną rozdane dzieciom 6.12. podczas wizyt w dzielnicach, w których na co dzień pracują Pedagodzy Ulicy UNO.
3. Materialnie – można również zakupić któreś z podanych poniżej przyborów do warsztatów z dziećmi: 

  • Warsztat mydełek: baza glicerynowa, olejki zapachowe
  • Warsztat malowania toreb: czarne ekotorby (bez wzorów) farby do tkanin
  • Warsztaty decoupage: drewniane pudełka do decoupage, ozdobne serwetki do decoupage, płyny do decoupage (cracking)
  • Warsztaty muzyczne: proste instrumenty – grzechotki, tamburyn, bębenki,cajon, ukulele itd.
  • Warsztat Sting art – drewniane deski wielkość A4, gwoździe, mulina
  • Warsztaty plastyczne: kolorowy filc, Floetrol (uszlachetniacz do farb wodnych) – do malowania metodą puring, Golden GAC 800 (polimer akrylowy) – do malowania metodą puring, Silikon w sprayu – do malowania metodą puring (opcjonalnie, bo nie jest konieczny do malowania, ale można dzięki niemu uzyskać inny efekt)
  • Warsztaty artystyczne: Kule do kąpieli – 2kg sody oczyszczonej, 1kg kwasku cytrynowego, oliwka dla dzieci
  • Gry: ego emocje, Kalejdoskop emocji DLA MŁODZIEŻY, kości zostały rzucone, Get set
  • Warsztaty kulinarne: Mikser, blender, patelnia, tarka, sitko, noże, przeciskacz do czosnku.

kontakt: FB: Grupa Pedagogów Ulicy UNO

e:mail: uno@cme.org.pl

tel: 693 92 73 73 lub 500 347 426

Zobacz również:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.