Powstaje nowy plac zabaw na „Rzęsie”

2019-11-05 19:23 M&M mama Podróże z dzieckiemZabawa

W listopadzie zakończy się pierwszy etap budowy. Siemianowicki Staw Rzęsa wzbogaci się o nowe
atrakcje dla dzieci.

Staw Rzęsa to ulubione miejsce nie tylko siemianowickich wędkarzy. Teren, który niedawno został zrewitalizowany wraz z pobliskim lasem Bażanciarnia, nowo wybudowaną tężnią solankową, parkiem dinozaurów, polem golfowym i strzelnicą tworzy wyjątkową strefę rekreacyjną – wypoczynkową.
Można śmiało powiedzieć, że Staw Rzęsa pięknieje z roku na rok i staje się unikalną w skali regionu atrakcją dla dzieci i dorosłych.

Staw Rzęsa – trwa budowa nowego placu zabaw

Oprócz wymienionych przed chwilą zalet i atrakcji siemianowickiego parku, dochodzi jeszcze budowa nowego placu zabaw. Inwestycja ta finansowana jest z budżetu miasta i składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich ma się zakończyć już w tym miesiącu. W związku z tym, nowy plac zabaw zostanie oddany do użytku prawdopodobnie w już listopadzie. Będzie to plac zabaw dla młodszych dzieci.
Kolorowe, drewniane konstrukcje nawiązują do fauny i flory tego miejsca. Powstaną również nietypowe konstrukcje do zabawy – rynny, które pozwolą dzieciom trochę poeksperymentować. Gołym okiem widać, że dla dzieci będzie to rewelacyjna atrakcja, która dodatkowo ładnie wkomponuje się w przyrodnicze otoczenie Stawu Rzęsa.

Będzie jeszcze więcej przestrzeni na zabawę

To nie koniec dobrych wiadomości. Drugi etap inwestycji zakończy się w przyszłym roku. Pomiędzy placem zabaw dla maluchów a siłownią, powstanie drugi plac zabaw, przeznaczony dla starszych dzieci. Wszystkie konstrukcje tworzone są z drewna, dzięki czemu wyróżniają się trwałością i odpornością na zniszczenia, a dodatkowo atrakcyjnie wyglądają. Drewniane place zabaw mamy już dwa w Siemianowicach, w Michałkowicach, przy ulicy Wyzwolenia i na Pszczelniku.

Zobacz również:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.