Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich

Ciekawe i spokojne miejsce o walorach przyrodniczych, rekreacyjnych i sportowych.

Znajdziemy tutaj las, staw Rzęsę, pole golfowe i strzelnicę. Ścieżki, które napotkamy na terenie Bażantarni nadają się zarówno do spacerów, jak i biegania czy jazdy na rowerze.

Jeśli chodzi o popularną, szczególnie wśród mieszkańców Siemianowic Śląskich „Rzęsę” to największą atrakcją dla dzieci jest oczywiście park dinozaurów. Maluchy będą też zachwycone nowym placem zabaw 🙂

Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich

Dodatkowym walorem tego miejsca jest ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna. Ścieżka ta liczy około 3 km. Na utworzonych 13 przystankach można się zapoznać z bogactwem fauny i flory tego miejsca oraz gospodarką leśną. Niedaleko położony jest również cmentarz żołnierzy niemieckich.

Pola uprawne, las oraz staw stwarzają przyjemne warunki przyrodniczo-krajobrazowe. Kompleks leśny Bażantarnia to powierzchnia prawie 40 ha. Jeśli potrzebujecie chwili wytchnienia od miastowego zgiełku to zapraszamy do Bażantarni 😉

Bażantarnia – ciekawostka

Pewnie niewielu z Was słyszało o tym, że w przeszłości stacjonowało tutaj wojsko Napoleona. Ponad 200 lat temu wracała tędy spod Moskwy jego armia. Rozegrała się w tej okolicy krwawa potyczka między żołnierzami Napoleona, a wojskiem rosyjskim.

W pobliżu:

Położony na terenie SCK – Park Tradycji w Michałkowicach. W pobliżu siłowni pod chmurką mieści się plac zabaw, który ma walory edukacyjne. Park Akcji i Reakcji został otwarty 27 lipca 2019r.
Park Akcji i Reakcji w Siemianowicach Śląskich

Zobacz również:

Na Śląsku znajdziemy mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Niezależnie od tego czy za oknem będzie słonecznie, czy szaro i ponuro, o nudzie nie ma mowy. Poniżej lista najlepszych atrakcji na każdą porę roku.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lokalizacja

Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich

41-103 Siemianowice Śląskie, Polska

Reklama

Ostatnio dodane

wodny park tychy
Tychy
Wodny Park Tychy
Wodny Park Tychy, Sikorskiego, Tychy, Polska
Pogoria III
Dąbrowa Górnicza
Kąpielisko Pogoria III
Pogoria III, Dąbrowa Górnicza, Polska
park wodny tarnowskie góry
Tarnowskie Góry
Park Wodny i Hala Sportowa w Tarnowskich Górach
Park Wodny, Obwodnica, Tarnowskie Góry, Polska
Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Zamek Pszczyna
Pszczyna
MUZEUM ZAMKOWE W PSZCZYNIE
Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Brama Wybrańców, Pszczyna, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.