Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich

Ciekawe i spokojne miejsce o walorach przyrodniczych, rekreacyjnych i sportowych.

Znajdziemy tutaj las, staw Rzęsę, pole golfowe i strzelnicę. Ścieżki, które napotkamy na terenie Bażantarni nadają się zarówno do spacerów, jak i biegania czy jazdy na rowerze.

Jeśli chodzi o popularną, szczególnie wśród mieszkańców Siemianowic Śląskich „Rzęsę” to największą atrakcją dla dzieci jest oczywiście park dinozaurów. Maluchy będą też zachwycone nowym placem zabaw 🙂

Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich

Dodatkowym walorem tego miejsca jest ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna. Ścieżka ta liczy około 3 km. Na utworzonych 13 przystankach można się zapoznać z bogactwem fauny i flory tego miejsca oraz gospodarką leśną. Niedaleko położony jest również cmentarz żołnierzy niemieckich.

Pola uprawne, las oraz staw stwarzają przyjemne warunki przyrodniczo-krajobrazowe. Kompleks leśny Bażantarnia to powierzchnia prawie 40 ha. Jeśli potrzebujecie chwili wytchnienia od miastowego zgiełku to zapraszamy do Bażantarni 😉

Bażantarnia – ciekawostka

Pewnie niewielu z Was słyszało o tym, że w przeszłości stacjonowało tutaj wojsko Napoleona. Ponad 200 lat temu wracała tędy spod Moskwy jego armia. Rozegrała się w tej okolicy krwawa potyczka między żołnierzami Napoleona, a wojskiem rosyjskim.

W pobliżu:

Położony na terenie SCK – Park Tradycji w Michałkowicach. W pobliżu siłowni pod chmurką mieści się plac zabaw, który ma walory edukacyjne. Park Akcji i Reakcji został otwarty 27 lipca 2019r.
Park Akcji i Reakcji w Siemianowicach Śląskich

Zobacz również:

Na Śląsku znajdziemy mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Niezależnie od tego czy za oknem będzie słonecznie, czy szaro i ponuro, o nudzie nie ma mowy. Poniżej lista najlepszych atrakcji na każdą porę roku.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Lokalizacja

Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich

41-103 Siemianowice Śląskie, Polska

Reklama

Ostatnio dodane

Kleks. Magia Kina. Wystawa
Katowice
Kleks. Magia Kina.
Porcelanowa 23, 40-246 Katowice, Polska
Freak Park Będzin
Będzin
Freak Park w Będzinie
Jozefa Cieszkowskiego 18, 42-500 Będzin, Polska
Zatopiona Kopalnia Bibiela - Pasieki
Miasteczko Śląskie
Zatopiona Kopalnia Bibiela - Pasieki
Bibiela, Miasteczko Śląskie, Polska
wodny park tychy
Tychy
Wodny Park Tychy
Wodny Park Tychy, Sikorskiego, Tychy, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.