Kudowa-Zdrój – atrakcje turystyczne

Kudowa-Zdrój to kurort położony w woj. dolnośląskim nieopodal granicy z Czechami, u podnóża Gór Stołowych.

Jeśli szukacie urokliwego, atrakcyjnego miejsca na wypoczynek z dziećmi, które jednocześnie będzie bazą wypadową do aktywnego spędzania czasu w górach – to miejsce idealne dla Was.

Wśród atrakcji Kudowy można wymienić Park Zdrojowy, w którym oprócz pijalni wód znajduje się duża kawiarnia, Ogród Muzyczny z rzeźbami instrumentów, wielkie szachy, plac zabaw, mnóstwo zieleni i pięknie utrzymanych trawników, a także staw, po którym pływają kaczki. Po parku jeździ kolorowa ciuchcia dla najmłodszych.

Kudowa-Zdrój atrakcje turystyczne
Kudowa-Zdrój, fot. Asia Olejarczyk

Przy ul. Zdrojowej znajduje się mnóstwo restauracji i kawiarni z pysznymi naturalnymi lodami i goframi. Przy ul. Słonecznej – park rozrywki dla starszych dzieci, po którym można pojeździć na gokartach, poskakać na dmuchańcach, spróbować swoich sił w parku linowym i na strzelnicy paintball. Na terenie Kudowy znajduje się też łowisko i smażalnia ryb, oraz szlak ginących zawodów.

Kudowa-Zdrój atrakcje turystyczne
Kudowa-Zdrój, fot. Asia Olejarczyk.

Kudowa-Zdrój – atrakcje na każdą pogodę

W deszczowe dni też znajdziecie tu dużo interesujących zajęć. Możecie odwiedzić aqua park Wodny Świat, w którym popływacie w wodzie solankowej bez dodatku chloru, o zasoleniu podobnym do tego w Bałtyku. W Parku Zdrojowym działa Muzeum Minerałów, a przy ul. Zdrojowej – Muzeum Zabawek. Dla odważnych: w Czermnej znajduje się Kaplica Czaszek.

Samochodem z Kudowy można pojechać Drogą Stu Zakrętów przez Góry Stołowe, zostawić auto na jednym z parkingów i wyruszyć na szlak (o tym osobny wpis „Góry Stołowe z dzieckiem”), lub dojechać do Karłowa, w którym znajduje się niewielki Dinopark. Około godziny jazdy od Kudowy – w Złotym Stoku – można zwiedzić arcyciekawą zabytkową kopalnię złota (o tym również osobny wpis).

Zobacz również inne pomysły na wakacje w Polsce:

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku

To duże – na skalę europejską Muzeum kolejowe – założone zostało w 2005 roku na terenie zabytkowej lokomotywowni z 1908 roku w Jaworzynie Śląskiej na Dolnym Śląsku.

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

Muzeum Zalewu Wiślanego

Historia rybołówstwa i szkutnictwa nad Zalewem Wiślanym.

Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich
Muzeum w Kątach Rybackich

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Lokalizacja

Kudowa-Zdrój – atrakcje turystyczne

Kudowa-Zdrój, Polska

Przy edycji pomogli

asiaolejarczyk

Reklama

Ostatnio dodane

Dolina Prądnika
Ojców
Dolina Prądnika
Ojców 9, 32-045 Sułoszowa, Polska
Jezioro Solińskie
Jezioro Solińśkie
Jezioro Solińskie
Jezioro Solińskie, Solina, Polska
Leśny Park Atrakcji Dimbo
Targanice
Leśny Park Atrakcji Dimbo
Beskidzka 206, 34-120 Targanice, Polska
centrum nauki leonardo da vinci
Chęciny
CENTRUM NAUKI LEONARDO DA VINCI
Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, Podzamcze, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.