Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój to kurort położony w woj. dolnośląskim nieopodal granicy z Czechami, u podnóża Gór Stołowych.

Jeśli szukacie urokliwego, atrakcyjnego miejsca na wypoczynek z dziećmi, które jednocześnie będzie bazą wypadową do aktywnego spędzania czasu w górach – to miejsce idealne dla Was.

Wśród atrakcji Kudowy można wymienić Park Zdrojowy, w którym oprócz pijalni wód znajduje się duża kawiarnia, Ogród Muzyczny z rzeźbami instrumentów, wielkie szachy, plac zabaw, mnóstwo zieleni i pięknie utrzymanych trawników, a także staw, po którym pływają kaczki. Po parku jeździ kolorowa ciuchcia dla najmłodszych.

Kudowa-Zdrój, fot. Asia Olejarczyk.

Przy ul. Zdrojowej znajduje się mnóstwo restauracji i kawiarni z pysznymi naturalnymi lodami i goframi. Przy ul. Słonecznej – park rozrywki dla starszych dzieci, po którym można pojeździć na gokartach, poskakać na dmuchańcach, spróbować swoich sił w parku linowym i na strzelnicy paintball. Na terenie Kudowy znajduje się też łowisko i smażalnia ryb, oraz szlak ginących zawodów.

Kudowa-Zdrój, fot. Asia Olejarczyk.

W deszczowe dni też znajdziecie tu dużo interesujących zajęć. Możecie odwiedzić aqua park Wodny Świat, w którym popływacie w wodzie solankowej bez dodatku chloru, o zasoleniu podobnym do tego w Bałtyku. W Parku Zdrojowym działa Muzeum Minerałów, a przy ul. Zdrojowej – Muzeum Zabawek. Dla odważnych: w Czermnej znajduje się Kaplica Czaszek.

Samochodem z Kudowy można pojechać Drogą Stu Zakrętów przez Góry Stołowe, zostawić auto na jednym z parkingów i wyruszyć na szlak (o tym osobny wpis „Góry Stołowe z dzieckiem”), lub dojechać do Karłowa, w którym znajduje się niewielki Dinopark. Około godziny jazdy od Kudowy – w Złotym Stoku – można zwiedzić arcyciekawą zabytkową kopalnię złota (o tym również osobny wpis).

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Lokalizacja

Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój, Polska

Przy edycji pomogli

asiaolejarczyk

Reklama

Ostatnio dodane

CENTRUM NAUKI LEONARDO DA VINCI
Chęciny
CENTRUM NAUKI LEONARDO DA VINCI
Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, Podzamcze, Polska
Akwarium Gdyńskie
Gdynia
Akwarium Gdyńskie
al. Jana Pawła II 1, 81-345 Śródmieście, Gdynia, Polska
Zabytkowa Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Złoty Stok
Zabytkowa Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Złoty Stok, Polska
Góry Stołowe z dzieckiem
Kudowa-Zdrój, Karłów
Góry Stołowe z dzieckiem
Karłów, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.