Rodzinne warsztaty on-line

animacjedla rodzinkulturazabawazajęcia online

W dobie koronawirusa kwitnie kultura w sieci. Mimo że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z artystą czy animatorem, to zawsze jest to jakaś alternatywa, z której warto skorzystać.

Mysłowicki Ośrodek Kultury nie załamuje rąk i nie próżnuje. Stąd propozycja cyklu warsztatów on-line dla całych rodzin.

Rodzinne Warsztaty Świąteczne są już tradycją i zawsze gromadzą dużą rzeszę chętnych

Dotąd bezpośredni udział w takich zajęciach zakładał siłą rzeczy limitowaną liczbę uczestników. Zmiana formuły na on-line ma więc swój plus, bo daje możliwość uczestnictwa nieograniczonej liczbie chętnych. W tym sezonie MOK proponuje aż siedem warsztatów tematycznych, inspirowanych świątecznymi tradycjami. Plastycy i animatorzy, którzy na co dzień tworzą ofertę zajęć stałych w filiach ośrodka, wręcz prześcigają się w pomysłach, mając jednocześnie na uwadze prostotę i łatwy dostęp do materiałów. W ten sposób dostępność propozycji się zwiększa. Wśród tegorocznych tematów pojawiają się: tworzenie gwiazdy betlejemskiej z pianki kreatywnej, brokatowe bombki, filcowe bałwanki i renifery, dizajnerskie gwiazdy z papierowych torebek. Oprócz tego będzie też możliwość przeniesienia się do minionej epoki i tworzenie ozdób a la PRL.

Bez pierników nie ma Świąt ??

Prawdziwą gratką z pewnością będzie piernikowe szaleństwo; poznamy recepturę na masę piernikową i nauczymy się jak pięknie i klasycznie je udekorować. Dodatkowo i dla urozmaicenia instytucja korzysta ze współpracy z edukacyjną bawialnią „Bajka Pana Kleksa”, która specjalnie dla MOKu przygotowała propozycję warsztatów on-line „Wielki Elektronik”. Będą to eksperymenty chemiczne, bezpieczne do przeprowadzenia w domu, dla których inspiracją są: świąteczne pieczenie ciast, wybitny zapach pomarańczy czy np. szyszki, które często są ozdobami choinkowymi.

Od początku grudnia MOK systematycznie będzie publikował kolejne propozycje na swoim fb Mysłowicki Ośrodek Kultury | Facebook oraz platformie e-mok. Dostęp będzie całkowicie darmowy. Jedyne w co należy się zaopatrzyć to urządzenie z internetem oraz zestawy prostych materiałów, opisywane wcześniej w zapowiedziach. Zachęcamy do zapoznania się z tymi propozycjami, które powoli wprowadzą nas w magię świąt i pozwolą twórczo i kreatywnie spędzić czas z rodziną.

Źródło:

Patrycja Drobik, Dział Mediów i Promocji Mysłowicki Ośrodek Kultury

Czytaj też:


Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-12-31 do 2020-12-31

adres
Grunwaldzka 7, 41-400 Mysłowice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.