Zajęcia dla dzieci online

2020-05-23 12:52 M&M mama Atrakcje dziecięceDzieckoEdukacjaKoronawirusLekcje onlineZabawaZabawy w domu

Zamknięte szkoły, nieczynne place zabaw oraz ograniczone możliwości podróżowania w nowe miejsca są dużym problemem, jeśli jesteśmy rodzicami żywiołowych, ciekawych świata dzieci.

Przedstawiamy Wam propozycję zajęć dla dzieci online.

Świat Bajek z Panem Kleksem

Świat Bajek z Panem Kleksem zaprasza dzieci do udziału w aktywnościach związanych z projektem #bajkawdomu. Cykl webinarów dla dzieci umożliwia wesołą naukę angielskiego, wykonywanie wspólnych eksperymentów z Wielkim Elektronikiem lub odbycie kulinarnej podróży z samym Panem Kleksem. Nowością w Świecie Bajek są urodzinowe imprezy online. Z powodu pandemii tradycyjne sale zabaw są zamknięte, ale urodziny dziecka wcale nie muszą być smutne i samotne. W wideokonferencji z animatorem mogą uczestniczyć goście oraz solenizant. Taka forma świętowania z Panem Kleksem oznacza bezpieczne poszukiwanie piegów i dawkę wspaniałej zabawy! 

O Bajce Pana Kleksa pisaliśmy tutaj:

Bajka Pana Kleksa w Katowicach
Bajka Pana Kleksa w Katowicach

Teatr na wynos

Wrocławski Teatr Lalek przygotował coś specjalnego dla swoich najmłodszych widzów. Na stronie teatru udostępniono materiały edukacyjne, które zawierają zagadki, zadania i propozycje zabawy. Edukacja teatralna w zaciszu domowym jest możliwa, a do tego może być bardzo przyjemna! Teatr na wynos udostępnia materiały przeznaczone do samodzielnej zabawy lub do pracy razem z rodzicami.  Kolejną propozycją Wrocławskiego Teatru Lalek są zabawy domowe skupione na aktywnościach teatralnych. W internetowej zakładce “Zrób sobie teatr” możemy znaleźć teatralny zeszyt ćwiczeń, który zawiera m.in zabawy ruchowe, dotyczące teatru przedmiotu lub dźwięku i muzyki.

teatr
Zajęcia dla dzieci online – teatr na wynos

Wirtualna gra miejska

Coroczna Nocna Książęca Gra Miejska przeniosła się do internetu! Silesia Event zaprasza do udziału w szpiegowsko-kryminalnej grze, która jest skupiona na postaci Daisy Hochber von Pless. Atrakcja jest przeznaczona dla nastolatków i dorosłych, a młodsze dzieci mogą im towarzyszyć w rozwiązywaniu zagadek.

Słuchowiska dla dzieci w Bajkowej Zatoce

Aktorzy Teatrów Śląskich nie mogą spotkać się z dziećmi osobiście, dlatego przygotowali cykl słuchowisk. Co tydzień pojawia się nowe nagranie, które dotyczy znanych i lubianych przez dzieci bajek lub zapoznaje dzieci z czymś zupełnie nowym. Każde słuchowisko to ciekawa i barwna opowieść zakończona morałem. Taka aktywność nie tylko rozwija wyobraźnie, ale też uczy poprzez zabawę i przekazuje najważniejsze wartości.

Treningi taneczne online i wspólne czytanie bajek

Arena Gliwice umożliwia udział w ćwiczeniach tanecznych dla dzieci w formie zdalnej. Zajęcia odbywają się na żywo, a dziecku potrzebny jest tylko komputer i wygodny strój do ćwiczeń. Pozostanie w domu nie musi wiązać się z brakiem ruchu! Aktywność taneczna na wesoło z pewnością ucieszy każde dziecko. Drugą propozycją od gliwickiej Areny jest wspólne czytanie bajek, które odbywa się cyklicznie i jest doskonałą okazją do ćwiczeń umiejętności językowych.

bajki dla dzieci, słuchowiska online

Zajęcia dla najmłodszych od przedszkola Pod Magnolią

Publiczne Przedszkole pod Magnolią w Katowicach co tydzień udostępnia na swoim facebooku zajęcia online, w których można wziąć udział razem z dzieckiem. Kreatywne i wspólne spędzanie czasu pozwala na wykorzystanie pobytu w domu w najlepszy możliwy sposób!

Zobaczcie również inne atrakcje i zajęcia dla dzieci online:

Koronawirus i kwarantanna pozbawiły nas niektórych dotychczasowych aktywności. Wiele stref życia przeniosło się obecnie do świata wirtulanego. Internet trochę pomaga nam przetrwać ten trudny czas. Poniżej nasze pomysły dotyczące zajęć i aktywności online 🙂
aktywność online dzieci
J.K. Rowling stworzyła portal internetowy Harry Potter at Home. Fani Harre’go Pottera mogą teraz odwiedzić Hogwart online! 🙂
Harry Potter at Home
Harry Potter at Home

Komentarze (0)

Możliwość komentowania została wyłączona.

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.